Obserwuj w Google News

Znamy wyniki Eurowizji Junior. Występ Polki zachwycił publiczność

2 min. czytania
11.12.2022 18:52
Zareaguj Reakcja

20. Konkurs Eurowizji Junior dobiegł końca. Kto wygrał muzyczną rywalizację i które miejsce zajęła Laura Bączkiewicz z Polski?

eurowizja-junior-2022-wyniki-laura-bączkiewicz
fot. You Tube (Junior Eurovision Song Contest)

Eurowizja Junior 2022 odbywa się w tym roku w Armenii. Dziecięca wersja Konkursu przynosi Polakom zdecydowanie więcej szczęścia niż jego „dorosły” odpowiednik. Nic więc dziwnego, że z zapartym tchem śledzimy występy utalentowanych, młodych muzyków. Rok temu Sara James o włos przegrała z Maleną. Jak w tym roku poradziła sobie Polka i kto wygrał Eurowizję Junior 2022?

Redakcja poleca

Eurowizja Junior 2022 dobiegła końca! Znamy wyniki

20. Konkurs Eurowizji Junior wygrała Francja! 13-letni Lissandro oczarował widzów piosenką „Oh Maman!” i zagwarantował sobie zwycięstwo, zdobywając 203 punkty. Choć w przeciwieństwie do „dorosłej” Eurowizji wygrana danego kraju nie jest jednoznaczna z powierzeniem mu organizacji Konkursu, całkiem prawdopodobne, że po roku przerwy Eurowizja Junior powróci do Francji.

Oglądaj

Laura Bączkiewicz zajęła 10. miejsce i zdobyła 95 punktów. Polska reprezentantka wystąpiła na scenie z piosenką „To The Moon”. Towarzyszyli jej tancerze Agustina Egurroli, a dzięki kosmicznym strojom i wizualizacjom Bączkiewicz praktycznie przeniosła się na księżyc i rozruszała publiczność energetycznym utworem. Całości doglądał reżyser występu, Konrad Smuga.

Oglądaj

Jubileuszową 20. edycję Eurowizji Junior uczczono, zapraszając na scenę wszystkich dotychczasowych zwycięzców Konkursu. Niestety w Erywaniu nie pojawiła się Roksana Węgiel, która musiała odrzucić zaproszenie ze względu na inne zobowiązania zawodowe. Polscy fani mogli natomiast dostrzec wśród artystów Viki Gabor, która także przyniosła Polsce zwycięstwo.