Obserwuj w Google News

Laura Bączkiewicz: kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2022? [Wiek, piosenka, Instagram]

2 min. czytania
26.09.2022 14:03
Zareaguj Reakcja

Laura Bączkiewicz to reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2022. Zwyciężczyni „Szansy na sukces” i finalistka „The Voice Kids” wystąpi w konkursie w Erywaniu z utworem „To The Moon”. Kim jest Laura Bączkiewicz? Poniżej szczegóły na temat wieku młodej wokalistki, pochodzenia, Instagrama i jej piosenki na Eurowizję Junior 2022.

Laura Bączkiewicz
fot. Youtube screen / Bądźmy Razem TVP

Laura Bączkiewicz: wiek, Instagram, pochodzenie, The Voice Kids, piosenka na  Eurowizję Junior 2022. Kim jest i ile lat ma reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2022 w Armenii, która wygrała program „Szansa na sukces”?

Redakcja poleca

Laura Bączkiewicz: kim jest i ile ma lat? Wiek, pochodzenie, Instagram, The Voice Kids, dubbing

Laura Bączkiewicz ma 11 lat i pochodzi z Konina. To właśnie w Konińskim Domu Kultury w wieku zaledwie 4 lat zaczęła stawiać pierwsze kroki w muzyce. Teraz kształci się w Studiu Piosenki Estradowej Hit w Koninie.

Mimo wciąż bardzo młodego wieku reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2022 ma już spore doświadczenie i może pochwalić się wieloma sukcesami. Laura Bączkiewicz zdobyła wiele nagród w konkursach i na festiwalach muzycznych. Widzowie TVP na pewno kojarzą 11-latkę z ostatniej edycji „ The Voice Kids”, gdzie występowała w drużynie Dawida Kwiatkowskiego i dotarła do samego finału.

Co ciekawe, Laura jest również aktorką dubbingową i miała już okazję użyczyć swojego głosu, m.in. w serialu „Vampirina” czy w filmach „Ups 2! Bunt na arce” i „Chłopiec zwany Gwiazdką”.

Prywatnie Laura Bączkiewicz uwielbia przyrodę i zwierzęta. Ma dwa psy, dwa koty i królika. Młoda wokalistka prowadzi też konto na Instagramie, gdzie chętnie dzieli się z fanami różnymi zdjęciami. Jej profil pod nazwą @laura.baczkiewicz śledzi już ponad 6 tysięcy osób.

Laura Bączkiewicz – To The Moon. Piosenka na Eurowizję Junior 2022

Laura Bączkiewicz została reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2022 dzięki zwycięstwu w programie „Szansa na sukces”, gdzie zaprezentowała swoją eurowizyjną piosenkę „To The Moon”.

Autorami utworu „To The Moon” jest Monika Wydrzyńska z duetu Linia Nocna i Jakub Sebastian Krupski, który współtworzył przebój „Plan awaryjny” Lanberry. Tekst eurowizyjnej piosenki Laury Bączkiewicz jest dwujęzyczny – reprezentantka Polski śpiewa zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Eurowizja Junior 2022: kiedy i gdzie się odbędzie konkurs?

Eurowizja Junior 2022 odbędzie się 11 grudnia w Erywaniu. Będzie to już druga edycja konkursu organizowana w tym mieście – Armenia była już gospodarzem imprezy w 2011 roku.

Przypomnijmy, że zeszłoroczną Eurowizję Junior wygrała Malena z Armenii. Reprezentująca Polskę Sara James zajęła 2. miejsce.

W Eurowizji Junior 2022 wystąpi łącznie 16 państw.

Eurowizja Junior Roksana Węgiel Viki Gabor Ala Tracz
8 Zobacz galerię
fot. Viktor Tolochko/SPUTNIK Russia/East News, Lukasz Kalinowski/East News, Mateusz Jagielski/East News