Obserwuj w Google News

Tragedia na koncercie Robbiego Williamsa. Kobiety nie udało się uratować

2 min. czytania
21.11.2023 07:51
Zareaguj Reakcja

Robbie Williams aktualnie występuje w ramach trasy koncertowej „XXV Tour 2023”. 16 listopada piosenkarz odwiedził Sydney. Niestety koncert zakończył się tragicznie, ponieważ 70-letnia fanka trafiła do szpitala. Lekarze ocenili jej stan jako krytyczny – zmarła po kilku dniach.

Wypadek na koncercie Robbiego Williamsa
fot. Brian J Ritchie/Hotsauce/Shutterstock/Rex Features/East News

16 listopada Robbie Williams odwiedził fanów w Sydney i wystąpił na Stadionie Allianz w Moore Park. Około 22:15, gdy publiczność opuszczała obiekt, doszło do feralnego wypadku. 70-letnia kobieta próbowała przejść przez rząd siedzeń na górnym poziomie stadionu – niefortunnie potknęła się i spadła z sześciu rzędów. Natychmiast wezwano ratowników medycznych.

Zobacz także:  Robbie Williams zmaga się z problemami zdrowotnymi. „Jestem wykończony”

Wypadek na koncercie Robbiego Williamsa

70-latką zaopiekował się personel obiektu oraz osoba z publiczności, która okazała się lekarzem. Gdy na miejscu pojawili się ratownicy, kobieta została zabrana do szpitala św. Wincenta w Sydney. Fanka piosenkarza doznała poważnych obrażeń. Była w stanie krytycznym i do poniedziałku pozostawała w śpiączce.

O śmierci 70-latki poinformował szpital. Kobieta odeszła 20 listopada. Robbie Williams ani organizatorzy wydarzenia nie zabrali głosu po tragicznych doniesieniach.

Redakcja poleca

Tragedia w dzień koncertu Taylor Swift

Również 16 listopada na innym z wydarzeń doszło do dramatu. W dniu koncertu Taylor Swift w Rio de Janeiro zmarła jedna z fanek piosenkarki – 23-letnia Ana Clara Benevides. Doszło do zatrzymania akcji serca, co mogło być skutkiem fali upałów. Ścisk, zakaz wnoszenia wody (pracownicy Taylor Swift sami rozdawali wcześniej zakupioną wodę) i wysokie temperatury poskutkowały wieloma omdleniami. Na sali mogło panować nawet 50-60 stopni Celsjusza. Widać było, że sama piosenkarka również nie czuła się najlepiej.

„Nie wierzę, że piszę te słowa, ale ze złamanym sercem muszę powiedzieć, że tuż przed moim koncertem straciliśmy jednego z fanów. Nie jestem w stanie nawet powiedzieć, jak bardzo jestem wstrząśnięta. Mam niewiele informacji, poza tą, że była taka piękna i taka młoda” – napisała w oświadczeniu Taylor Swift.

Źródło: Radio ZET/The Guardian

Nie przegap
Zenek Martyniuk, Maryla Rodowicz, Ivan Komarenko i Cardi B. Te gwiazdy zostały zaatakowane podczas koncertów na żywo
4 Zobacz galerię
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER