Obserwuj w Google News

Kazik Staszewski musiał pilnie przejść operację. Muzycy Kultu zdradzają, co się stało

2 min. czytania
16.11.2023 19:17
Zareaguj Reakcja

Kazik Staszewski jakiś czas temu trafił do szpitala, gdzie przeszedł  operację. Lider Kultu wrócił już do koncertowania, lecz nie zdradził, co było powodem nagłej hospitalizacji i odwołania kilku występów. Sprawę wyjaśnił kolega Kazika z zespołu, Jarosław Ważny. 

Kazik trafił do szpitala na operację. Co mu dolegało?
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/EAST NEWS

Kazik Staszewski 12 października trafił do szpitala. Ze względu na stan zdrowia 60-letniego wokalisty Kult odwołał najbliższe koncerty z Trasy Pomarańczowej w Polsce i za granicą. Okazało się, że muzyk musiał pilnie poddać się operacji. Teraz wyszło na jaw, czego dotyczył zabieg.

Redakcja poleca

Kazik Staszewski z Kultu trafił do szpitala na operację

Artysta był hospitalizowany przez parę dni w związku z zabiegiem chirurgicznym. Po wyjściu do domu muzyk zamieścił nagranie, w którym podziękował fanom za wsparcie. Potem wstawił enigmatyczne zdjęcie ukazujące bliznę po operacji znajdującą się w okolicy pępka, ale nie zdradził, co mu zoperowano.

Kazik wrócił już do normalnej aktywności. 10 listopada wystąpił wraz z Kultem na koncercie we Wrocławiu. Wcześniej, 26 października, pojawił się z żoną na premierze filmu "Polowanie". Zdążył także pożegnać na pogrzebie Janusza Grudzińskiego, kompozytora i klawiszowca Kultu, który zmarł nagle 2 października. 

Co dolegało Kazikowi Staszewskiemu? 

Wszystko wskazuje na to, że Kazik doszedł już do siebie i kolejne koncerty zespołu odbędą się zgodnie z planem. Weilu fanów jednak wciąż zastanawia się, co dolegało frontmanowi Kultu. Sprawę w końcu wyjaśnił Jarosław Ważny. W rozmowie z Salon24.pl puzonista grupy wyjawił, że Staszewski trafił do szpitala z silnym bólem brzucha. Stwierdzono zapalenie wyrostka robaczkowego i natychmiast przeprowadzono zabieg. - Pokroili go, wycięli co trzeba jednego dnia. Drugiego dnia posiedział w szpitalu, a trzeciego poszedł do domu - zdradził Ważny.

Dodał także, że Kazik doszedł już do pełni sił i jest obecnie w znakomitej formie. Ostatnio wokalista bez problemu zagrał trzygodzinny koncert w katowickim Spodku. 

Nie przegap
Donald Tusk
6 Zobacz galerię
fot. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News/print screen z Donald Tusk/Instagram