Obserwuj w Google News

Quiz. Znasz kultowe teksty Kabaretu Tey? Pani Pelagia będzie dumna z 13/13

1 min. czytania
16.11.2023 15:07
Zareaguj Reakcja

Do klasyków polskich kabaretów należy Kabaret Dudek, Kabaret Starszych Panów, Kabaret Potem czy też Kabaret Tey. Ci ostatni przez 18 lat bawili Polaków i… bawią dalej. Teksty Zenona Laskowika i Bohdana Smolenia są już kultowe. Sprawdź w quizie, jak dobrze je znasz.

Quiz teksty Kabaretu Tey
  • 13 pytań Rozpocznij quiz
fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

Kabaret Tey intensywnie działał w latach 70. i 80. Do tej pory wiele osób z sentymentem wraca do skeczy i piosenek, jakie tworzyli Zenon Laskowik, Krzysztof Jaślar, Aleksander Gołębiowski, Janusz Rewiński czy Bohdan Smoleń. Zapewne znasz wiele popularniejszych tekstów tej grupy – rozwiąż quiz i pochwal się wynikiem.

Zobacz także:  Quiz. "Czterdziestolatek". Czy znasz hit PRL? Na pytanie 6. odpowiedzą tylko prawdziwi fani

Quiz. Znasz kultowe teksty Kabaretu Tey?

Kabaret Tey działał prężnie i nie obawiał się zakazów PRL-u – jedynie w 1974 roku grono członków opuścił Krzysztof Jaślar, którego twórczość objęto całkowitą cenzurą. Po zakończeniu stanu wojennego grupa zmieniła nazwę na Teyatr, ale jej popularność spadała. Mimo wszystko Polacy nie zapomnieli, że dzięki kabareciarzom mogli z uśmiechem przebrnąć przez ponurą codzienność. Do tej pory niektóre skecze Kabaretu Tey możemy obejrzeć w telewizji. Jak dobrze pamiętasz ich teksty?

Nie przegap
„Klan” skończył już 26 lat. Tak zmieniły się największe gwiazdy serialu
12 Zobacz galerię
fot. Klan TVP Screen YouTube

logo Tu się dzieje