Obserwuj w Google News

Legendarny wokalista rockowy jest w krytycznym stanie. Rodzina prosi fanów o modlitwę

2 min. czytania
15.11.2023 19:56
Zareaguj Reakcja

Shane MacGowan walczy o życie w szpitalu. Wokalista zespołu The Pogues trafił w krytycznym stanie na oddział intensywnej terapii. Druzgocącą informację przekazała w sieci żona muzyka. 

Shane MacGowan jest w krytycznym stanie
fot. AP/East News

Shane MacGowan znowu trafił do szpitala, lecz tym razem jego stan jest bardzo poważny. 65-letni były lider zespołu The Pogues zmaga się z powikłaniami po wirusowym zapaleniu mózgu, które zdiagnozowano u niego rok temu. 

Redakcja poleca

Shane MacGowan walczy o życie w szpitalu 

Muzyk od kilku tygodni przebywa na oddziale intensywnej terapii, gdzie czuwa przy nim żona, Victoria Mary Clarke. Kobieta zamieściła w sieci poruszające zdjęcie Shane'a MacGowana i poprosiła fanów o modlitwę za jego wyzdrowienie. "Jesteśmy zdeterminowani jak zawsze, aby wrócić do domu" - wyznała Victoria. Zapalenie mózgu spowodowało groźne powikłania, w wyniku czego artysta był już kilkukrotnie hospitalizowany. Muzyk schudł i jest mocno wycieńczony, ale bliscy wierzą, że jeszcze uda mu się pomóc. 

Wcześniej wokalista The Pogues uległ wypadkowi 

Irlandzki gwiazdor zmaga się z problemami zdrowotnymi od dłuższego czasu. W 2015 roku w wyniku upadku przed studiem w Dublinie złamał miednicę i doznał urazu kręgosłupa. Potem długo poruszał się na wózku. Pobyt w szpitalu i inne komplikacje zdrowotne sprawiły, że wokalista po wielu latach odstawił alkohol i używki. W wyniku problemów zdrowotnych całkowicie wycofał się z życia publicznego. 

Po rozstaniu z The Pogues MacGowan kontynuował karierę w formacji Shane MacGowan and the Popes, z którą nagrał dwa albumy studyjne. W 2001 r. doszło do reaktywacji The Pogues z MacGowanem, lecz grupa ograniczyła się do koncertów i nagraniu paru składanek z największymi hitami. Ostatecznie zespół zawiesił działalność w sierpniu 2014 roku.

Nie przegap
Te gwiazdy są nieuleczalnie chore. Niektóre z ich chorób prowadzą do śmierci
7 Zobacz galerię
fot. PHOTOlink/Everett Collection/East News + zz/NPX/STAR MAX/IPx/Associated Press/East News + Rex Features/East News