Obserwuj w Google News

Nie żyje Katarzyna Pawlak. Aktorka zmarła po ciężkiej chorobie w wieku 62 lat

Judyta Wanicka
2 min. czytania
15.11.2023 16:56
Zareaguj Reakcja

Zmarła Katarzyna Pawlak, aktorka znana m.in. z filmu "300 mil do nieba" oraz była prezenterka Radia Łódź. Od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą, przez którą poruszała się na wózku. O jej śmierci powiadomił portal Film Polski.

Nie żyje aktorka Katarzyna Pawlak
fot. Shutterstock

Nie żyje Katarzyna Pawlak. Aktorkę można kojarzyć z drobnych ról w popularnych produkcjach filmowych. Pojawiła się m.in. w "300 mil do nieba" Macieja Dejczera oraz zagrała Helenę Łoś w "Romansie z intruzem". Aktorka zmarła 9 listopada 2023 r. w wieku 62 lat. 

Redakcja poleca

Nie żyje Katarzyna Pawlak. Aktorka zmagała się z chorobą

Po zakończeniu kariery aktorskiej Katarzyna Pawlak pracowała jako dziennikarka w Radiu Łódź. Prowadziła m.in. popularną audycję "Radio nocą". O aktorce zrobiło się głośno kilka lat temu, gdy w programie TVN "Uwaga!" wyemitowano odcinek poświęcony jej walce z niepełnosprawnością. Sprawę opisywała także "Gazeta Wyborcza".

Katarzyna Pawlak została sparaliżowana w wyniku postępującego stwardnienia rozsianego i trafiła na wózek inwalidzki. Przez chorobę musiała wycofać się z aktorstwa, a z czasem także i pracy w mediach. W ostatnich latach życia nie była już w stanie samodzielnie funkcjonować. Obłożnie chorą aktorką zajmowały się matka i córka. 

- Waży mniej niż 30 kilo, jest bardzo osłabiona. Mówi z trudem cichym głosem, krótkimi zdaniami. Nie ma nawet siły, by wytrzymać przeniesienie na wózek. Ostatnie lata spędziła głównie w łóżku. Prawie nikt jej nie odwiedza, nie może czytać, bo ledwo widzi - opisywała stan Katarzyny Pawlak jej mama. 

Wyczerpana chorobą Katarzyna Pawlak odeszła kilka dni przed Wszystkimi Świętymi. O jej śmierci zawiadomił w sieci portal Film Polski. Aktorka została pochowana na Cmentarzu Zarzew w Łodzi. 

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News