Obserwuj w Google News

Co się dzieje z Gawlińskim? "Nie dał rady śpiewać"

2 min. czytania
14.11.2023 21:41

Robert Gawliński z zespołem Wilki udali się za ocean, by tam dać swój jubileuszowy koncert. Dzień wcześniej nic nie zapowiadało problemów. W dniu koncertu wokalista miał słabą formę. Co takiego się stało?

Robert Gawliński z niedyspozycją na koncercie
fot. Damian KLAMKA/East News

Robert Gawliński to jeden z najbardziej znanych polskich artystów, który wraz z formacją Wilki wylansował dziesiątki przebojów. Zespół działa na scenie od trzech dekad i właśnie w tym roku zdecydował się uczcić 30-lecie istnienia. Z tej okazji formacja zaplanowała dwa występy za oceanem. 11 i 12 listopada muzycy stanęli na scenie w Chicago oraz Nowym Jorku. Na Instagramie grupa chwaliła się, że to pierwsze koncerty w USA po 10 latach. Nic dziwnego, że zespołowi zależało na tym, by świetnie wypaść. Tak było przy pierwszym koncercie. Niestety ten drugi mógł być dla fanów sporym zaskoczeniem. Wszystko przez niedyspozycję wokalisty.

Robert Gawliński niedysponowany podczas koncertu w Nowym Jorku

Koncert w Chicago zdecydowanie należał do udanych, a zespół zaprezentował świetną formę podczas grania największych hitów. Niestety tego samego nie można powiedzieć o następnym występie, który odbył się kolejnego dnia. Wszystko przez niedyspozycję Gawlińskiego, spowodowaną działaniem klimatyzacji.

Redakcja poleca

O tym, że klimatyzacja potrafi drastycznie wpłynąć na zdolności wokalne, wie chyba każdy artysta. I niestety właśnie tego doświadczył lider Wilków. Jak informuje serwis ShowNews, okazuje się, że wokalista tak bardzo podziębił gardło, że jego śpiew pozostawiał wiele do życzenia. 

Robert Gawliński niedomagał. "Ledwo śpiewał"

Publiczność dopisała, ale ze względu na niedyspozycję Roberta Gawlińskiego wielu fanów może być zawiedzionych. Była nawet mowa o odwołaniu koncertu, ale ostatecznie zespół się na to nie zdecydował. "Robertowi siadło gardło, nie dał rady śpiewać. Śpiewał, ale z chrypą, no i fałszował. Ogólnie fajny, tylko zero wokalu. Co chwila przepraszał i mówił, że jest chory. Chciał nawet odwołać koncert, ale tylko dlatego, że to Nowy Jork, ostatecznie tego nie zrobił" - cytuje jednego z fanów ShowNews. Jak ujawniono, Robert Gawliński przeziębił się podczas długiej podróży samolotem.

Źródło: Radio ZET/ShowNews

Nie przegap
Maryla Rodowicz, Dawid Podsiadło, Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan
10 Zobacz galerię
fot. MARIUSZ KAPALA GazetA LUBUSKAPolska PressEast News, Karol MakuratREPORTER, TRICOLORSEast News