Obserwuj w Google News

Ujawniono datę i szczegóły pogrzebu Hanny Gucwińskiej

2 min. czytania
13.11.2023 18:31

W poniedziałkowy poranek do mediów trafiły smutne wieści o tym, że w wieku 91 lat zmarła Hanna Gucwińska, współtwórczyni kultowego programu TVP "Z kamerą wśród zwierząt", a także wieloletnia dyrektorka wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Znane są już informacje o jej pogrzebie. Kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie Hanny Gucwińskiej?

szczegoły pogrzebu Hanny Gucwińskiej
fot. ANDRZEJ LUC/AGENCJA SE/East News

Hanna Gucwińska i jej mąż Antoni przez wiele lat tworzyli zgrana parę prowadzących program "Z kamerą wśród zwierząt", który emitowany był aż trzy dekady. Łącznie powstało aż 1000 jego odcinków. Małżonkowie całe swoje życie poświęcili zwierzętom i przez wiele lat kierowali wrocławskim ogrodem zoologicznym. Niestety mimo wielkiej sympatii widzów, karierę Gucwińskich przerwał skandal. Wtedy małżonkowie usunęli się w cień. Antoni Gucwiński zmarł w 2021 roku, mając 89 lat. 13 listopada do mediów trafiły wieści o śmierci Hanny Gucwińskiej. Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się jej pogrzeb.

Pogrzeb Hanny Gucwińskiej: kiedy i gdzie się odbędzie?

Wiadomość o śmierci Hanny Gucwińskiej przekazał  na Twitterze prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. "Zmarła Hanna Gucwińska — wieloletnia legendarna dyrektorka Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu razem z mężem Antonim Gucwińskim (zmarłym w 2021 roku). Przez lata program "Z kamerą wśród zwierząt", który prowadziła, uczył nas wrażliwości wobec naszych "braci mniejszych". Będzie nam jej ogromnie brakować" - napisał.

Redakcja poleca

Wiadomo już, że Hanny Gucwińska spocznie w grobie obok swojego męża na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 listopada 2023 roku. Punktualnie w południe rozpocznie się msza w bazylice mniejszej pod wezwaniem św. Elżbiety, a następnie kondukt pogrzebowy ruszy w kierunku Alei Zasłużonych cmentarza Osobowickiego.

Niezapomniany duet: Hanna i Antoni Gucwińscy

Hanna i Antoni Gucwińscy tworzyli zgraną parę zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Połączyła ich pasja i miłość do zwierząt. Przez 50 lat kierowali wrocławskim zoo, a wspólny program prowadzili przez lat 30. Kiedy w 2021 roku zmarł Antoni Gucwiński, pani Hanna bardzo to przeżyła i na kilka tygodni trafiła do szpitala. Potem podupadła na zdrowiu i zdecydowała się na przeprowadzkę do Krakowa, gdzie trafiła pod opiekę rodziny. W ostatnich dniach stan 91-latk bardzo się pogorszył. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła wieczorem, 12 listopada.

Źródło: Radio ZET/Wirtualne Media

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News