Obserwuj w Google News

Była żona Durczoka szczerze o "upadku" dziennikarza. Konsekwencje ponosi ich syn

2 min. czytania
16.11.2023 11:58
Zareaguj Reakcja

Marianna Dufek przy okazji drugiej rocznicy śmierci Kamila Durczoka udzieliła szczerego wywiadu, w którym zdradziła przyczynę "upadku" dziennikarza. Ze smutkiem opowiedziała też o ich synu, który do tej pory boryka się z wieloma trudnościami, jakie z tego wynikły.

Dufek o upadku Kamila Durczoka
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Kamil Durczok zmarł 16 listopada 2021 roku. Jak przekazał jego brat, dziennikarz od dawna zmagał się z chorobą alkoholową i cierpiał na niewydolność wątrobową. Śmierć nastąpiła z powodu intensywnego krwotoku. Dziennikarz przez ponad 20 lat był mężem Marianny Dufek, z którą doczekał się syna. 26-letni dziś Kamil bardzo przeżył trudności, które przechodził ojciec. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o tym była żona gwiazdora TVN. Na łamach Show News przekazała także, co jej zdaniem doprowadziło jej byłego męża do "upadku".

Marianna Dufek wspomina Kamila Durczoka w drugą rocznicę śmierci

Marianna Dufek co pewien czas wspomina Kamila Durczoka m.in. w swoich mediach społecznościowych. W marcu, przy okazji przypadającej daty urodzin dziennikarza, zamieściła poruszający wpis, w którym ukazała byłego męża w wyjątkowym wydaniu — takim, jakiego wielu widzów nie miało możliwości oglądać.

Redakcja poleca

Tym razem okazją do rozmowy o byłym mężu była druga rocznica śmierci Kamila Durczoka. Marianna Dufek w przejmujących słowach wspomniała zmarłego. Uważa, że dziennikarz był wprost stworzony do wykonywania tego zawodu, ale to, co osiągnął, jednocześnie popchnęło go w złym kierunku. — Miał władzę, pieniądze, poklask, miał wrażenie, że wszystko mu wolno, a to bardzo deprawuje — powiedziała Dufek w rozmowie z Show News.

Syn Kamila Durczoka wciąż cierpi. Nadal nie przepracował tragedii ojca

Kamil junior bardzo ciężko znosił sytuację, związaną z alkoholizmem i depresją ojca, a potem także z hejtem, który spadł na dziennikarza po aferze z mobbingiem i molestowaniem. Świadczy o tym m.in. fakt, iż w 2019 roku zdecydował się na zmianę nazwiska, przyjmując nazwisko rodowe matki. Kiedy dziennikarz wreszcie został zdiagnozowany jako alkoholik, jego syn był u specjalistów, by nauczyć się funkcjonowania z osobą uzależnioną.

— Syn rozmawiał ze specjalistami, dostał genialną instrukcję obsługi do bycia towarzyszem osoby uzależnionej. Bardzo go za to podziwiałam, miał przecież swoje studia. Ojciec, mimo pogłębiających się kłopotów zdrowotnych, znów zdołał się podnieść. Z pompą otworzył na Śląsku portal internetowy Silesion, a junior zaczął tam pracować. To było trudne dla niego doświadczenie — przekazała Dufek na łamach Show News.

Redakcja poleca

Mama Kamila juniora bardzo się o niego martwi. Czuje, że 26-latek wciąż ma do przepracowania to, w jaki sposób widzi ojca przez pryzmat trudności, których w życiu z jego powodu doświadczył. — Martwię się chwilami, że mój Kamil nie przepracował jeszcze swojego postrzegania ojca. Syn po tych wszystkich aferach nie chciał nazywać się Kamil Durczok (ma nazwisko podwójne). Mnie zależy, żeby pamiętał, że ojciec, mimo wszystko, był świetnym dziennikarzem — podkreśliła wieloletnia żona Kamila Durczoka.

Źródło: Radio ZET/Show News

Nie przegap
Aktorzy, którzy zginęli w tragicznych okolicznościach. Przyczyny śmierci zaskakują
12 Zobacz galerię
fot. screen/YouTube: Any julyy – Adam i Ewa Odcinek 13 + AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News