Obserwuj w Google News

Jaki był Paweł Królikowski? Bogdan Kalus wspomina zmarłego aktora

2 min. czytania
15.11.2023 17:36
Zareaguj Reakcja

Paweł Królikowski zmarł w lutym 2020 roku. Mimo upływu lat ceniony aktor wciąż pozostaje w pamięci bliskich i przyjaciół. Tak wspomina go Bogdan Kalus.

Jaki był Paweł Królikowski? Bogdan Kalus wspomina zmarłego aktora
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Aktor znany z takich produkcji jak „Czwarta władza”, „Na dobre i na złe”, „Kryminalni” oraz z jednego z największych hitów Telewizji Polskiej „Ranczo” dał się poznać jako niezwykle utalentowany człowiek, który w życiu zawodowym kierował się pasją. W lata 2018-2020 był prezesem Związku Artystów Scen Polskich, a pośmiertnie odznaczono go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Paweł Królikowski nie żyje. Przyczyna śmierci aktora

Przed śmiercią Paweł Królikowski miał poważne problemy ze zdrowiem. W 2015 roku przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. W 2019 również wymagał pomocy specjalistów, gdy w jego mózgu wykryto guza. Niestety operacja i leczenie nie przyniosły oczekiwanych skutków. Aktor zmarł w wieku 58 lat. Do końca czuwała przy nim rodzina.

Bogdan Kalus wspomina Pawła Królikowskiego

Można odnieść wrażenie, że szanowali i lubili go niemal wszyscy. Paweł Królikowski zapadł w pamięć widzom jako niezwykle utalentowany aktor, a bliskim jako osoba niezwykle serdeczna i szczera. Tak w rozmowie z Jastrząb Post wspominał go Bogdan Kalus: – To wyjątkowy człowiek, kolega, z którym można było pogadać na bardzo wiele tematów, niekoniecznie związanych z pracą. Człowiek o bardzo szerokim spektrum wiedzy, bardzo życzliwy i ciepły oraz potrafiący wyrazić swoje zdanie – co mu się podoba, a co nie – co niektórych kłuło w oczy.

Redakcja poleca

Kalus przyznał, że cenił w Królikowskim jego skromność. – Skromny, czym najbardziej mnie ujął i dlatego nawiązaliśmy bliski kontakt miedzy sobą, bo nigdy nie dorabialiśmy ideologii do zawodu, który wykonujemy, a niestety jest grupa ludzi, która to robi – powiedział Jastrząb Post.

Choć od śmierci Pawła Królikowskiego minęły prawie 4 lata, pamięć o nim wciąż jest żywa. Jak widać, aktor zapadł ludziom w pamięć nie tylko ze względu na swoje dokonania zawodowe...

Źródła: Radio ZET/Jastrzabpost.pl

Nie przegap
Antek Królikowski pokazał się z Izabelą na premierze "Porady na zdrady 2". Nie odstępował jej na krok
7 Zobacz galerię
fot. RadioZET.pl - Exclusive