Obserwuj w Google News

Quiz. „Z ławeczką zadzierasz?” Sprawdź, czy znacz te cytaty z serialu „Ranczo”

2 min. czytania
15.11.2023 14:53
Zareaguj Reakcja

„Ranczo” w ubiegłym roku zostało ogłoszone serialem 25-lecia. Decyzja ta raczej nikogo nie zaskoczyła, bo w szczytowym momencie produkcję Wojciecha Adamczyka oglądało nawet 10 milionów widzów. Komediowy hit TVP do dziś ma wielu fanów, którzy dialogi z poszczególnych odcinków znają niemal na pamięć. Jeśli jesteś jednym z nich, na pewno zainteresuje cię nasz najnowszy quiz. Tym razem pytamy o kultowe serialowe cytaty. Do kogo należą te słowa? Zapraszamy do zabawy!

"Ranczo"
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Materiały prasowe, TVP

„Ranczo” było jednym z największych serialowych hitów TVP. Już pierwsza seria, która zadebiutowała w 2006 roku, gromadziła przed ekranami blisko 5 milionów widzów. Dalej było tylko lepiej. Kolejną oglądało już niemal 7 milionów fanów tego serialu, a w szczytowym momencie średnia oglądalność wynosiła aż 10 milionów, co czyniło produkcję Adamczyka absolutnym fenomenem. Serial doczekał się wielu nagród i wyróżnień. Zdobył m.in. telekamerę w kategorii "Serial 25-lecia". 

Nie każdy pewnie wie, ale pełna humoru historia o mieszkańcach Wilkowyj miała się skończyć po czterech seriach. Dopiero protesty fanów sprawiły, że twórcy zdecydowali się kontynuować tę opowieść.

Redakcja poleca

Quiz. Pamiętasz te cytaty z serialu „Ranczo”?

Serial opowiadający o losach skłóconego wójta i księdza, przebojowej Amerykanki Lucy Wilskiej, bywalców tzw. „ławeczki” i pozostałych mieszkańców Wilkowyj, podbił serca widzów. Fani produkcji, która zakończyła się w 2016 roku, do dziś chętnie oglądają powtórki wszystkich dziesięciu sezonów. Niektórzy z nich aktywnie działają w facebookowych grupach, zrzeszających miłośników wikowyjskiego świata bądź biorą udział w organizowanych zlotach sympatyków „Rancza”.

Nie ma wątpliwości, „Ranczo” to jeden z tych seriali, które na stałe zapisały się na kartach polskiej popkultury. Mając na uwadze, jak wielkim zainteresowaniem wciąż cieszy się ta kultowa produkcja, przygotowaliśmy quiz, który pomoże sprawdzić, czy i ty jesteś „ranczersem”. Podejmiesz wyzwanie?

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Ranczo, Filip, Ania - kadry z produkcji TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Netflix/materiały prasowe

logo Tu się dzieje