Obserwuj w Google News

Tragedia na koncercie Taylor Swift. Artystka wydała oświadczenie

2 min. czytania
18.11.2023 16:07

Do tragicznych wydarzeń doszło na krótko przed rozpoczęciem niedawnego koncertu Taylor Swift. Jedna z fanek zasłabła i zmarła. Gwiazda już wydała oświadczenie w tej sprawie.

Tragedia na koncercie Taylor Swift
fot. Ouzounova / SplashNews.com/East News

Taylor Swift odbywa właśnie swoją wielką trasę koncertową pod szyldem "The Eras Tour". Wejściówki na koncerty rozchodzą się błyskawicznie, a artystka ściąga prawdziwe tłumy. Ostatnio gwiazda gościła w Brazylii i dała koncert w Rio de Janeiro. Tamtejsze media doniosły, że przed tym występem, który odbył się w piątek 17 listopada, doszło do tragicznych wydarzeń. Czekająca w tłumie fanka zasłabła, a następnie zmarła.

Śmierć fanki Taylor Swift. Zmarła tuż przed koncertem gwiazdy

Jak informuje brazylijski dziennik Folha de Sao Paulo było bardzo upalnie, trudno zresztą spodziewać się niskich temperatur w stolicy Brazylii. Niestety, upały bardzo dały się we znaki tłumom, czekającym na możliwość wejścia na koncert Taylor Swift. Niestety, ekstremalne upały doprowadziły jedną z fanek do omdlenia. 23-letnia Ana Clara Benevides zasłabła. Błyskawicznie otrzymała pomoc. Była reanimowana i trafiła do szpitala. Tam jednak stwierdzono jej zgon, a powodem tego była niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Redakcja poleca

Informacja o tragedii szybko dotarła do Taylor Swift, która jest głęboko poruszona tym, co się wydarzyło. Na Instagramie przekazała oświadczenie w tej sprawie. "Nie wierzę, że piszę te słowa, ale ze złamanym sercem muszę powiedzieć, że tuż przed moim koncertem straciliśmy jednego z fanów. Nie jestem w stanie nawet powiedzieć, jak bardzo jestem wstrząśnięta. Mam niewiele informacji, poza tą, że była taka piękna i taka młoda. Nie jestem w stanie mówić o tym ze sceny, bo czuje się przytłoczona żałobą, kiedy tylko próbuję o tym wspomnieć" - przekazała artystka.

Taylor Swift wydała oświadczenie po śmierci fanki
fot. Instagram/@taylorswift/screen

Taylor Swift zdruzgotana śmiercią fanki

Na koniec Taylor Swift przekazała, że w żalu i smutku łączy się z rodziną zmarłej Any Clarya Benevides. "Chcę przekazać, że odczuwam dziś wielką stratę, a moje złamane serce idzie do najbliższych i przyjaciół zmarłej.  To ostatnia rzecz, o której myślałam, że się wydarzy podczas trasy koncertowej w Brazylii" - podkreśliła ze smutkiem artystka.

Źródło: Radio ZET/Plotek/Folha de Sao Paulo/Instagram

Nie przegap
Zenek Martyniuk, Maryla Rodowicz, Ivan Komarenko i Cardi B. Te gwiazdy zostały zaatakowane podczas koncertów na żywo
4 Zobacz galerię
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER