Obserwuj w Google News

Książę William jest obrzydliwie bogaty. Odziedziczył fortunę po Elżbiecie II

2 min. czytania
18.11.2023 11:56
Zareaguj Reakcja

Książę William został zapytany o stan swojego konta. Jego wymijająca odpowiedź jedynie zachęciła brytyjski tabloid do prześwietlenia jego fortuny. Ile ma pieniędzy i skąd je wziął?

Książę William jest obrzydliwie bogaty. Odziedziczył fortunę po Elżbiecie II
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Książę William i Kate Middleton są uznawani za tych royalsów, którzy przykładnie wykonują swoje powinności. Spotykają się z podwładnymi, reprezentują dwór i uczestniczą w organizowanych przez Pałac świętach i imprezach. W odróżnieniu od Harry’ego i Meghan uchodzą za wizytówkę brytyjskiej rodziny królewskiej. Reprezentacja rodu Windsorów i całego kraju to duże brzemię. Ale nie dźwigają go za darmo. Dziennikarze Mirror.co.uk przyjrzeli się zarobkom księcia Williama.

Książę William rozporządza wielką fortuną

Podczas niedawnego spotkania z poddanymi w Manchesterze William został zapytany przez 11-letniego chłopca, ile ma pieniędzy. Odpowiedział, że nie wie. Ale nie są to informacje, do których nie można dotrzeć. Dziennikarze Mirror.co.uk wzięli na tapet raporty finansowe przyszłego króla. Wynika z nich, że ani on, ani Kate Middleton nie mogą narzekać na brak pieniędzy.

Redakcja poleca

Po śmierci królowej Elżbiety II William i jego żona odziedziczyli Księstwo Kornwalii, którego wartość szacowana jest na miliard funtów. W przeliczeniu po aktualnym kursie jest to równowartość ponad pięciu miliardów złotych.

W skład księstwa wchodzą ponad 52 tysiące hektarów ziemi wraz z 20 hrabstwami, nad którymi William sprawuje aktualnie pieczę. W zeszłym roku książę zainkasował około 6 milionów przychodu z należących do niego posiadłości – donosi Mirror. Z ustaleń The Times wynika natomiast, że księżna Diana zapisała Williamowi spadek w wysokości 10 milionów funtów.

Redakcja poleca

Książę William coraz bliżej tronu?

Po śmierci królowej Elżbiety II monarsza władza została przekazana Karolowi III. Ze względu na jego wiek spekuluje się, że nowy król nie będzie rządził zbyt długo. Dodatkowym obciążeniem, które nadwyręża jego zdrowie, ma być otwarty konflikt z synem Harrym, który nie szczędzi mu przykrości. Przez pewien czas wydawało się, że Harry zdoła pogodzić się z rodziną. Mówiono o „rozmowach pokojowych”, do których miało dojść pomiędzy księciem a jego ojcem. Do tej pory nie ujawniono jednak, czy ich relacje faktycznie uległy poprawie.

To wszystko sprawia, że książę William, prawowity następca Karola, coraz częściej jest wspominany w kontekście ewentualnej koronacji po odejściu aktualnego króla. Wtedy też jego majątek ponownie ulegnie powiększeniu…

Źródła: Radio ZET/The Times/Mirror

Nie przegap
Najwięksi skandaliści w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Meghan i Harry nie są jedyni
14 Zobacz galerię
fot. Hilary Jane Morgan/Design Pics RM, Doug Seeberg-The Sun/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com, RT Youth Power Fund/Ferrari Press, Marcin Nowak