Obserwuj w Google News

Posłanka Lewicy dopiekła Magdalenie Ogórek. Prezenterka TVP szybko zmieniła temat

2 min. czytania
18.11.2023 09:39
Zareaguj Reakcja

W niedawnym wydaniu programu „Minęła 20” gościnią była posłanka Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic. W pewnym momencie atmosfera w studiu zrobiła się gorąca. Polityczka zwróciła się do Magdaleny Ogórek. Prezenterka prędko zmieniła temat.

Posłanka Lewicy dopiekła Magdalenie Ogórek. Prezenterka TVP szybko zmieniła temat
fot. YouTube: TVP Info - Minęła 20 - Maria Kurowska, Anita Kucharska-Dziedzic, Artur Gierada, Jan Mosiński

W jednym z ostatnich wydań programu „Minęła 20” Magdalena Ogórek gościła Marię Kurowską z Suwerennej Polski, Jana Mosińskiego z Prawa i Sprawiedliwości, Artura Gieradę z Platformy Obywatelskiej oraz reprezentującą Nową Lewicę posłankę Anitę Kucharską-Dziedzic. Ostatnia z wymienionych powiedziała coś, co całkowicie zbiło prezenterkę z tropu. Ogórek zmieniła temat.

„Minęła 20”. Posłanka Lewicy zaskoczyła Magdalenę Ogórek na antenie TVP

W swoim programie Magdalena Ogórek nawiązała do słów posłanki Karoliny Pawliczak, która na antenie Polsat News porównała rządy Prawa i Sprawiedliwości do śmiertelnej choroby, mówiąc o „pisowskim raku, który trzeba wyciąć do końca”. Ta wypowiedź nie spodobała się prezenterce TVP, która w swoim programie zapytała gości o poziom debaty publicznej, sugerując, że nie powinno się posługiwać podobnymi porównaniami w odniesieniu do politycznej opozycji.

Redakcja poleca

Na jej słowa natychmiast zareagowała Kucharska-Dziedzic. – Myślę pani redaktor, że z pani wrażliwością na cierpienie osób chorych na raka na pewno się zgodzi, że powinniśmy w budżecie na przyszły rok ograniczyć pieniądze na telewizję publiczną i przekazać je np. na leczenie nowotworów – powiedziała.

Zmieszana Ogórek odpowiedziała lakonicznie, że to Zjednoczona Prawica przysłużyła się służbie zdrowia, znajdując na nią więcej pieniędzy. – Znajdźcie więcej, życzę wam tego serdecznie – dodała, po czym zaczęła zapowiadać nowy program.

Źródła: Radio ZET/Plejada.pl

Nie przegap
Jarosław Jakimowicz znowu pracuje w TVP? Mamy zdjęcia
13 Zobacz galerię
fot. RadioZET.pl - Exclusive