Obserwuj w Google News

Quiz. Jak dobrze znasz hity Bajmu? Jak zgarniesz 10/10, spadnie "złoty deszcz"

2 min. czytania
16.11.2023 16:12
Zareaguj Reakcja

Quiz dla prawdziwych fanów grupy Bajm i Beaty Kozidrak. Sprawdź, jak dobrze znasz największe hity zespołu i dokończ słowa najbardziej znanych piosenek.

Jak dobrze znasz piosenki Bajm
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Przez lata swojej działalności zespół Bajm urósł do rangi jednej z największych polskich formacji muzycznych, a Beata Kozidrak stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich gwiazd. Na koncie grupy jest dziesięć płyt studyjnych, a także liczne nagrody i odznaczenia rynku muzycznego i nie tylko. Kto z nas nie zna piosenki "Józek, nie daruję ci tej nocy", "Co mi Panie dasz", czy "Nie ma wody na pustyni"? A to tylko cześć największych hitów zespołu.

Quiz. Jak dobrze znasz hity zespołu Bajm?

Bajm zadebiutował na polskim rynku muzycznym w 1978 roku. Wtedy też grupa zachwyciła opolską publiczność, a "Piechotą do lata" na cale dekady stało się prawdziwym letnim hymnem, który leciał z radia w każdym polskim kurorcie. Pierwszą płytą zespołu był album zatytułowany po prostu "Bajm". Wydano go w 1983 roku, a znalazły się na nim utwory, takie jak "Prorocy świata", "Żal prostych słów", czy te wspomniane powyżej. Jednak na przestrzeni lat grupa pokazała, że nie boi się muzycznych eksperymentów, a każdy z krążków spotykał się z zainteresowaniem najwierniejszych fanów grupy. A czy Ty do nich należysz? Sprawdź, jak dobrze pamiętasz największe przeboje Bajmu.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Jerzy Stuhr / Borys Szyc / Joanna Liszowska
11 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News / Artur Zawadzki/REPORTER / TRICOLORS/East News

logo Tu się dzieje