Obserwuj w Google News

Legenda rocka żegna się z fanami. Utwór "I Want to Know What Love Is" znają wszyscy

1 min. czytania
15.11.2022 12:09
Zareaguj Reakcja

Foreigner kończy karierę. Autorzy wielkiego hitu "I Want to Know What Love Is" wkrótce pożegnają się z fanami. Artyści zapowiedzieli ostatnią trasę koncertową.

Foreigner
fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Foreigner kończy karierę. Zespół powstał w 1976 roku, został założony przez Micka Jonesa i Iana McDonalda. Muzycy osiągnęli sukces już za sprawą debiutanckiego albumu, na którym znalazły się hity takie jak "Feels Like the First Time", "Cold as Ice" czy "Long, Long Way from Home".

Foreigner kończy karierę. Zespół zapowiedział pożegnalną trasę

Światową sławę, ogromny komercyjny sukces i uznanie zespołowi przyniosła ballada "I Want to Know What Love Is" wydana w 1984 roku jako singiel zapowiadający piąty krążek formacji "Agent Provocateur".

Redakcja poleca

Po 46 latach od założenia grupy, artyści zdecydowali się na zakończenie działalności. Muzycy ogłosili pożegnalną trasę koncertową, na której po raz ostatni zagrają wielkie przeboje dla swoich fanów.

Autorzy hitu "I Want to Know What Love Is" żegnają się z fanami

Pierwsza odsłona tournée zagości do Ameryki Północnej w 2023 roku. Koncerty rozpoczną się 6 lipca w Georgii. Jak donosi Billboard, północnoamerykańska część trasy będzie zaledwie jednym z wielu etapów długiego pożegnania. Zespół planuje występować do końca 2024 roku.

Oglądaj

Foreigner najprawdopodobniej nie zapomni także o fanach w Europie. Muzycy być może pojawią się także w Polsce. Ich ostatni koncert w naszym kraju miał odbyć się w katowickim Spodku w 2021 roku, niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną, został odwołany.

RadioZET.pl/NME