Obserwuj w Google News

Great September w Łodzi. Znamy pierwszych artystów w składzie. Kto wystąpi?

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
13.04.2022 14:15
Zareaguj Reakcja

Great September w Łodzi. Organizatorzy ogłosili pierwszych wykonawców, którzy pojawią się na nowym festiwalu na mapie Polski. Kto zagra?

Franek Warzywa i Młody Budda/Frank Leen/Jann
fot. mat. prasowe

Great September to nowy festiwal na mapie koncertowej Polski. Jego współtwórcą jest znany rockowy wokalista Artur Rojek. Impreza, która już wkrótce odbędzie się w Łodzi, zostanie zorganizowana pod hasłem "Wielka muzyka zaczyna się od małych scen".

Great September w Łodzi. Kiedy? Kto wystąpi?

Impreza odbędzie się w dniach 15-17 września na scenach kilkunastu łódzkich klubów. Wydarzenie będzie nie tylko świętem dźwięków, ale też okazją do spotkań z wydawcami, menadżerami, promotorami i dziennikarzami branży muzycznej.

Redakcja poleca

Organizatorzy imprezy poinformowali właśnie o pierwszych gwiazdach, które trafiły do line-upu festiwalu. Jak zapowiadano już wcześniej, jest bardzo różnorodnie.

Na Great Septemberwystąpi Kacperczyk, czołowy bratersko-producencki duet w kraju, zgrabnie lawirujący między najnowszymi trendami, jedna z największych sensacji w polskim hip-hopie w ostatnim czasie, czyli Szczyl, niespodziewany nowy bohater rodzimej sceny gitarowej -waluśkraksakryzys, oraz człowiek-orkiestra i człowiek-zagadka w jednym, w którego muzyce mieni się mnóstwo kontrastów razem tworzących barwną mozaikę -Frank Leen. Prócz nich zagrają Jakub Skorupa, autor albumu „Zeszyt Pierwszy”, uznawanego przez część krytyków za jeden z najlepszych tekściarsko krążków, jakie ukazały się w mijającej dekadzie, nostalgiczno-romantyczny reprezentant sceny lo-fi indie -Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda-projekt na pograniczu żartu, memów i muzyki rodem z najdalszych zakątków internetu, sensualny, momentami niemal rozerotyzowany Jann, łączący elementy elektroniki, r’n’b i popu w stylu Seana Nicholasa Savage’a czy RY X, bezkompromisowi i intrygujący krzewiciele brzmień spod znaku jazzu, punku i afrobeatu -OvE, trójmiejski kwartet nawiązujące do noiserockowej stylistyki spod znaku Fugazi -Zespół Sztylety, oraz wypełniający przestrzeń brzmieniem ciepłym jak wspomnienie wakacji i najtisowego indie trio Czechoslovakia.

Czerpiąc wzorce z najlepszych festiwali showcase’owych w Europie, takich jak niemiecki Reeperbahn czy holenderki Eurosonic, oraz bazując na doświadczeniu organizatorów w osobach Artura Rojka i Łukasza Minty, program Great September składać będzie się nie tylko z koncertów. Na uczestników czekać będą część konferencyjna, panele tematyczne oraz różnego rodzaju aktywności, w które zaangażować mogą się zarówno przedstawiciele środowiska muzycznego, jak i wszyscy ci, którzy zakupią karnety.

Great September w Łodzi. Bilety

Sprzedaż biletów na wydarzenie rozpoczęła się 30 marca. Cena biletu na trzy dni wynosi 129 złotych (do 31 sierpnia, od 1 września cena wzrasta do 149 złotych). Wejściówki można kupić za pośrednictwem serwisów eBilet oraz Eventim.