Obserwuj w Google News

Witold Paszt nie żyje. Na co chorował? „Wydawało się, że był przemocny”

3 min. czytania
19.02.2022 16:58
Zareaguj Reakcja

Witold Paszt zmarł 18 lutego późnym wieczorem w wieku 68 lat. Informację o jego odejściu przekazały córki za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ujawniły, na co chorował ich tata. Jeszcze nie tak dawno Natalia Paszt przekazała dziennikarzom, że artysta chce odpocząć po kilku miesiącach wytężonej pracy i wrócić do obowiązków już w kwietniu.

Witold Paszt
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Witold Paszt poinformował fanów 5 lutego, że nie pojawi się na ogłoszeniu wyników finału „The Voice Senior”. Napisał wtedy: „Dochodzę do siebie w domku po chorobie. Będę za to oglądał program i trzymał kciuki za wszystkich finalistów”. Niestety, nawet zwycięzcy show nie udało się z nim porozmawiać. Od tamtej chwili sympatycy artysty mocno trzymali kciuki za zdrowie założyciela zespołu VOX.

Zobacz także:  Witold Paszt nie żyje. Piotr Gąsowski, Rafał Brzozowski i inni żegnają artystę

Witold Paszt zmarł w wieku 68 lat. Na co chorował? Rodzina opublikowała wpis

- Tata daje sobie czas na odpoczynek po kilku intensywnych miesiącach pracy i na rekonwalescencję po chorobie do końca marca. Potem planuje wziąć się ostro do pracy mówiła nie tak dawno Natalia Paszt w rozmowie z „Plejadą”.

Bliscy opublikowali post po śmierci Witolda Paszta. Nie wchodzili w głębsze szczegóły. Artysta po raz trzeci pokonał koronawirusa, jednak pojawiły się nieprzewidziane komplikacje.

- Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa. Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane. Dziękujemy za wspaniałą opiekę Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w Zamościu, Naszym Przyjaciołom i Fanom Taty za wsparcie i ciepłe słowa płynące do Niego w ostatnich dniach. Szczegóły dotyczące pożegnania Taty zostaną podane w późniejszym terminie – napisała rodzina Witolda Paszta na Facebooku.

Fani jeszcze bardziej niepokoili się o artystę po słowach Krzysztofa Prusika, zwycięzcy trzeciej edycji „The Voice Senior”. Podopiecznemu Witolda Paszta nie udało się porozmawiać przez telefon z jurorem. Stan zdrowia na to nie pozwolił.

- Trzymam kciuki za jego szybki powrót do zdrowia, bo to fantastyczny opiekun i człowiek. Nie udało nam się porozmawiać po finale przez telefon, bo na razie ze względu na jego zdrowie taka rozmowa nie jest możliwa. Wierzę jednak, że się spotkamy, jak wydobrzeje. Na razie nie chcę mu zawracać głowy swoją osobą - mówił Krzysztof Prusik w rozmowie z „Faktem”.

Kiedy do mediów przedostała się informacja o śmierci artysty, głos zabrali jego przyjaciele z branży. Rafał Brzozowski w rozmowie z „Pudelkiem” przyznał, że Witold Paszt „chorował długo, ale miał taki optymizm życia, że byłem pewien jego powrotu do zdrowia”.

Wiadomo, że Witold Paszt przeszedł zakażenie koronawirusem jesienią 2020 roku. Po pewnym czasie przyznał, że był to dla niego bardzo trudny okres. Mocno schudł, a chodzenie sprawiało problemy. Mógł liczyć na opiekę najbliższych.

Redakcja poleca

- Wirus odebrał mi siłę, oddech i parę kilogramów. [...] Czasem kilka kroków to wyzwanie. Cieszę się, że udało mi się pokonać to cho***stwo, ale wiem, że przede mną teraz dłuższa chwila na powrót do formy – mówił wówczas Witold Paszt.

W styczniu 2020 roku skarżył się na dalsze osłabienie organizmu. Cieszył się natomiast z tego, że może oddychać, a z nogami jest coraz lepiej. Widział postępy i był pozytywnie nastawiony do powrotu do pełnej formy.

RadioZET.pl/Plejada.pl/Fakt.pl

Krzysztof Krawczyk Sarah Harding Charlie Watts
16 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News, Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS, Soul Brother/Sipa USA/East News