Obserwuj w Google News

Taylor Swift kończy 30 lat. Najlepsze ciekawostki na 30. urodziny piosenkarki

Piotr Krajewski
2 min. czytania
13.12.2019 11:57
Zareaguj Reakcja

Taylor Swift 13 grudnia kończy 30 lat. Blondwłosa Amerykanka to obecnie jedna z największych gwiazd muzyki pop, która już niedługo wystąpi po raz pierwszy w Polsce — na Open’er Festival 2020. Wiele osób wciąż jednak nie wie wszystkiego o słynnej piosenkarce. Oto 13 ciekawostek na temat Taylor Swift, o których możesz nie wiedzieć.

Taylor Swift kończy 30 lat ciekawostki na 30 urodziny piosenkarki
fot. Rex Features/East News

Taylor Swift obchodzi 30. urodziny. Mimo młodego wieku, utalentowana artystka ma na swoim koncie mnóstwo prestiżowych wyróżnień, a jej kolejne albumy nie przestają cieszyć się ogromnym zainteresowaniem.

W 2019 roku ukazała się jej nowa płyta „Lover”, która po raz kolejny zachwyciła słuchaczy i krytyków. „Lover” to siódmy już krążek w dorobku 30-letniej Taylor Swift, której wielka kariera rozpoczęła się w 2006 roku. Wszystkie jej dotychczasowe albumy stały się hitami na całym świecie, sprzedały się w wielu milionach egzemplarzy i przyniosły Amerykance mnóstwo prestiżowych nagród, w tym aż dziesięć statuetek Grammy. Do największych przebojów Taylor Swift należą utwory „Shake It Off”, „Love Story”, „I Knew You Were Trouble”, „Blank Space” czy „You Belong with Me”.

 

Taylor Swift kończy 30 lat. Ciekawostki o piosenkarce na 30. urodziny

Ma obsesję na punkcie liczby 13. W wielu wywiadach przyznała, że, uważana zwykle za pechową, liczba przyniosła jej wiele szczęścia w życiu.

Dorastała na farmie choinek w Pensylwanii.

Pierwszą piosenką, którą nauczyła się dobrze grać na gitarze, był przebój „Kiss Me” Sixpence None The Richer.

Jest najmłodszym artystą w historii, który wygrał statuetkę Grammy w najważniejszej kategorii „album roku”. Nagrodę za płytę „Fearless” otrzymała, mając jedynie 20 lat.

Uwielbia historię. Jak sama przyznała, zna całą historię Stanów Zjednoczonych.

Jej ulubionym przysmakiem jest sernik.

Jej koty dostały imiona na cześć bohaterów popularnych amerykańskich seriali: Meredith Grey z „Chirurgów” i Olivia Benson z „Prawo i porządek: sekcja specjalna”.

Jest najmłodszą tekściarką w historii, która podpisała kontrakt z Sony/ATV Music Publishing. Miała jedynie 14 lat.

W wieku 12 lat napisała swój pierwszy utwór zatytułowany „Lucky You”. Stworzyła go tuż po tym, jak mechanik komputerowy, który naprawiał urządzenie w jej domu, nauczył ją trzech akordów na gitarze.

Jej teledysk do hitu „Shake it Off” jest najpopularniejszym żeńskim wideoklipem w serwisie YouTube.

Jest jedyną artystką w historii, która dwukrotnie triumfowała w najbardziej prestiżowej kategorii Grammy, czyli „album roku”. Wygrała w 2010 i 2016 roku.

Do tworzenia muzyki country zainspirowała ją twórczość Shanii Twain.

Zadebiutowała jako aktorka w „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” w 2009 roku.

RadioZET.pl/taylorswiftplanet.com/list25.com/thefactsite.com/PK