Obserwuj w Google News

"Szansa na sukces" z Boys i Pietrzakiem ze świetnym wynikiem oglądalności. TVP odpowiada hejterom

2 min. czytania
07.05.2021 13:32
Zareaguj Reakcja

"Szansa na sukces" z discopolową grupą Boys oraz Janem Pietrzakiem cieszyła się ogromną popularnością wśród widzów TVP. Telewizja podała wyniki nawiązując do hejterskich wypowiedzi na temat doboru gości dokonywanego przez stację. 

Marek Sierocki
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER

"Szansa na sukces" zanotowała ostatnio rekordową oglądalność. Co ciekawe, chodzi o odcinki z grupą Boys i Janem Pietrzakiem. Przed ich emisją pojawiło się wiele głosów twierdzących, że dobór gości świadczy o upadku programu. TVP podkreśla, że wyniki oglądalności wskazują, że jest wręcz odwrotnie.

"Szansa na sukces" z Boys i Pietrzakiem z rekordowym wynikiem

Artur Orzech przestał być prowadzącym "Szansę na sukces" w drugiej połowie marca po tym, jak nie zjawił się na nagraniach. Telewizja Polska oświadczyła, że prezenter nie uprzedził o tym produkcji, dlatego stacja zdecydowała o rozstaniu.

Redakcja poleca

Dziennikarz z kolei utrzymuje, że sam zrezygnował w udziale w programie po tym, kiedy dowiedział się o formule kolejnych odcinków. Orzech nie chciał prowadzić "Szansy" z udziałem między innymi artystów disco polo. Miejsce prezentera zajął dziennikarz muzyczny Marek Sierocki.

Rekordowy wynik "Szansy na sukces" na TVP

Zapowiadane odcinki z grupą Boys i Janem Pietrzakiem wywołały duże kontrowersje. Również widzowie wyrazili swoje wątpliwości co do spadku jakości programu, jednak wybrane komentarze, które pojawiały się w sieci, jak twierdzi Telewizja Polska, nie przełożyły się na wyniki oglądalności "Szansy".

W komunikacie prasowym cytowanym przez Wirtualne Media TVP podała, że odcinek z grupą Boys obejrzało ponad 1,6 milionów widzów, w piku 1,9 miliona. Program miał 15 procent udziału oglądalności pasma, co jest najlepszym wynikiem show w 2021 roku. Odcinek z Janem Pietrzakiem z kolei obejrzało 1,5 milionów widzów, w piku telewizor włączyło 1,7 oglądających.

"Według NAM >>Szansa na sukces<< z 2 maja (Boys) utrzymała 79 proc. widzów >>Koła fortuny<<, co jest drugim wynikiem od początku roku, a audycja z 3 maja (J. Pietrzak) utrzymała 77 proc. widzów >>Koła fortuny<<, co jest czwartym wynikiem w 2021 roku (średnia tegoroczna to 67 proc.)" - pisze TVP.

Stacja dodaje, że wymienione odcinki miały wyższą średnią oglądalność niż te, które w marcu prowadził jeszcze Artur Orzech.

"Świadczy to o właściwym doborze gości >>Szansy na sukces<< trafiających w gust i oczekiwania widzów telewizji publicznej oraz korzystnej dla wyników i prestiżu programu zmianie prowadzącego" - wnioskuje w oświadczeniu TVP.

Stacja dodaje, że wszystkie hejterskie wpisy, komentarze i publikacje mediów były nieuzasadnione, a widzowie i tak wybierają ulubiony program.

"Wbrew hejterskim publikacjom zawistnych portali widzowie wybrali <<Szansę na sukces>>" - chwali się Telewizja Polska.

RadioZET.pl/Wirtualne Media