Obserwuj w Google News

Prince z pośmiertnym albumem. W sieci pojawił się pierwszy singiel zapowiadający płytę

2 min. czytania
12.04.2021 14:04
Zareaguj Reakcja

Prince nagrał album "Welcome 2 America" w 2010 roku, jednak płyta nigdy nie ujrzała światła dziennego. 5 lat po śmierci artysty odnaleziono cenne nagrania. W sieci pojawił się tytułowy singiel promujący wydawnictwo. 

Prince
fot. Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS

Prince zmarł wiosną 2016 roku. Po latach odnaleziono materiał przygotowany przez muzyka na płytę "Welcome 2 America", która miała zostać wydana w 2011 roku. 10 lat później, nagrania wreszcie ujrzą światło dzienne. 

Prince z pośmiertnym albumem "Welcome 2 America". Kiedy premiera?

Album nie trafił na rynek, chociaż muzyk zagrał nawet trasę promującą wydawnictwo. Wkrótce ma się to jednak zmienić. "Welcome 2 America" ukaże się 30 lipca 2021 roku, a co najciekawsze, materiał mimo upływu czasu nadal pozostaje bardzo aktualny.

Redakcja poleca

Prince na płycie zapowiada sytuacje, których właśnie jesteśmy świadkami. Śpiewa o ważnych zmianach społecznych, podziałach, polaryzacji i dezinformacji. Muzyk przewiduje również powrót walki o sprawiedliwość rasową oraz nasilającą się inwigilację cyfrową. Zapowiedź trasy koncertowej Prince'a również sprawdziłaby się w naszych czasach.

"Świat jest pełen błędnych wyobrażeń. Oto wizja przyszłości George'a Orwella" - zachęcał do udziału w swoich występach Prince.

Płyta wokalisty będzie zawierała 12 kompozycji i ukaże się na CD, winylu oraz w wersji cyfrowej. Wydawnictwo będzie można zakupić także w pakiecie "deluxe" rozszerzonym o płytę z zapisem koncertu Prince'a z 2011, który odbył się w The Forum w Los Angeles.

Zobacz też: Nirvana z nowym utworem 27 lat po śmierci Kurta Cobaina. To projekt "Zaginione taśmy z Klubu 27" 

"Welcome 2 America" zapowiada tytułowy utwór z płyty. Prince z niepokojem śpiewa w nim o świecie, który stawia na pozory prezentowane w mediach społecznościowych, sztucznych celebrytów i programy reality show. Serwuje fanom gorzką refleksję na temat Stanów Zjednoczonych. Nazywa kraj wolnym, jednocześnie będącym domem niewolników.

Singla możecie posłuchać poniżej:

Oglądaj

Prince - Welcome 2 America. Tracklista:

 1. Welcome 2 America
 2. Running Game (Son of a Slave Master)
 3. Born 2 Die
 4. 1000 Light Years From Here
 5. Hot Summer
 6. Stand Up and B Strong (Soul Asylum cover)
 7. Check The Record
 8. Same Page, Different Book
 9. When She Comes
 10. 1010 (Rin Tin Tin)
 11. Yes
 12. One Day We Will All B Free

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET