Obserwuj w Google News

Powstanie nowy dokument o Amy Winehouse. Jej matka choruje i boi się, że przestanie pamiętać córkę

2 min. czytania
01.04.2021 17:50

Fani Amy Winehouse doczekają się wkrótce nowego dokumentu o kultowej wokalistce. Janis, matka piosenkarki chce zachować wspomnienia o ukochanej córce, ponieważ ciężko choruje i obawia się, że wkrótce pamięć odmówi jej posłuszeństwa.

Amy Winehouse
fot. Henshaw/LFI/EAST NEWS

Matka Amy Winehouse, Janis chce opowiedzieć historię swojej córki w nowym filmie dokumentalnym realizowanym przez BBC z okazji 10. rocznicy śmierci piosenkarki. Motywacja kobiety do wzięcia udziału w realizacji produkcji wynika z jej choroby. Janis cierpi na stwardnienie rozsiane, które niebawem może "pozbawić jej wspomnień o Amy".

Amy Winehouse. Powstanie dokument o legendarnej wokalistce

Choroba Janis została zdiagnozowana u kobiety w 2003 roku, a jej problemy z pamięcią od tamtego czasu się pogłębiają.

"Nie wydaje mi się, żeby świat poznał prawdziwą Amy, tę, którą wychowałam." - wyznaje matka piosenkarki.

"Nie mogę się doczekać, aby ukazać głębszą istotę tego, kim była naprawdę i pomóc ją zrozumieć." - dodaje.

Telewizja BBC chce podjąć się trudnego zadania i opowiedzieć o dziewczynie, której album "Back to Black" uczynił ją głosem swojego pokolenia. Twórcy chcą przedstawić historię z perspektywy jej mamy, której narracja ma "różnić się od tych, które znaliśmy do tej pory".

Redakcja poleca

Oprócz Janis w realizacji dokumentu pomogą także inni członkowie rodziny Amy oraz jej przyjaciele. Jak czytamy w zapowiedzi dokumentu, film zaoferuje nam "nową, zorientowaną na postacie kobiet interpretację życia wokalistki, jej miłości i dorobku".

Film zyskał już roboczy tytuł - "Amy Winehouse: 10 Years On".

Amy Winehouse. Inne produkcje na temat kultowej artystki

To nie pierwszy raz kiedy Janis opowie historię swojej córki. W 2014 roku kobieta wydała książkę "Loving Amy: A Mother's Story".

Dokument również nie będzie pierwszym obrazem dotyczącym historii Amy Winehouse. W 2015 roku zrealizowano produkcję "Amy", która zdobyła Oscara za najlepszy film dokumentalny. Inny dokument o piosenkarce - "Back to Black" miał swoją premierę w 2018 roku. W tym samym czasie ogłoszono także, że trwają prace nad kolejną filmową biografią artystki.

Zobacz także:  Niepublikowany dotąd występ Amy Winehouse z 2008 roku trafił do sieci [WIDEO] 

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/BBC