Obserwuj w Google News

Pol'and'Rock 2021 w nowym miejscu i nie dla wszystkich. Jurek Owsiak zdradza szczegóły

2 min. czytania
27.04.2021 09:38
Zareaguj Reakcja

Pol'and"Rock Festival 2021 odbędzie się w nowym miejscu. Ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy byli zmuszeni zmienić zarówno formułę jak i miejsce, w którym spotkają się w tym roku festiwalowicze. Jurek Owsiak zdradził kilka szczegółów związanych z nadchodzącymi zmianami.

Pol'and'Rock Festival
fot. GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

Pol'and'Rock Festival 2021 nie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Pole w znanej wszystkim festiwalowiczom miejscowości w tym roku nie zapełni się przyjezdnymi z całej Polski. Po 16 latach organizatorzy imprezy musieli podjąć decyzję o zmianie lokalizacji. Nowe miejsce to nie koniec zmian, z którymi będą musieli pogodzić się fani festiwalu. O szczegółach polandrockowej rewolucji opowiedział Jurek Owsiak.

Pol'and'Rock Festival 2021. Gdzie się odbędzie? Wybrano nowe miejsce

W 2020 roku Pol'and'Rock Festival odbył się online pod hasłem Najpiękniejszej Domówki Świata. Po roku impreza wraca na łono natury. Jak zapewniają organizatorzy, wydarzenie zostanie przygotowane z najwyższą dbałością o zdrowie uczestników, co wiąże się nie tylko z testowaniem na COVID-19 wszystkich obecnych na miejscu, ale również m.in. z odpowiednim zabezpieczeniem terenu i zmianą lokalizacji, którą przez kilkanaście minionych lat stanowił Kostrzyn nad Odrą. Tegoroczną lokalizacją festiwalu jest byłe lotnisko w Makowicach (gmina Płoty, województwo zachodniopomorskie).

"Cieszymy się, że w tym roku Najpiękniejszy Festiwal Świata zawita do nas i będziemy mieli okazję pochwalić się gościnnością naszej gminy. Nie możemy się już doczekać odwiedzin uczestników Festiwalu, którzy charakteryzują się nie tylko kreatywnością, ale też dużym zaangażowaniem społecznym. To dla nas ważne, że właśnie takie postawy będziemy mogli promować w naszej lokalnej społeczności" - mówi Radosław Mackiewicz, Burmistrz Płotów

Nowe miejsce to nie koniec zmian, jakie czekają festiwalowiczów. W tegorocznym Pol'and'Rocku nie będą mogli uczestniczyć wszyscy chętni. 27. edycja festiwalu przyjmie formę hybrydową - dostępna będzie zarówno dla publiki obecnej na miejscu, jak i dla widzów śledzących jego przebieg w internecie.

Redakcja poleca

Ze względu na sytuację pandemiczną i konieczność odpowiedniego zabezpieczenia wydarzenia, w tym roku w formie stacjonarnej uczestniczyć będzie mogła ograniczona liczba osób - posiadaczy zdobytych wcześniej specjalnych wejściówek. Jak informują organizatorzy, będą oni partycypować w kosztach organizacji zabezpieczenia COVID-19. Tradycyjnie koszty organizacji festiwalu pokryją sponsorzy wydarzenia.

"Bardzo cieszymy się na spotkanie na łonie natury, jednak już teraz wiemy, że organizacja festiwalu w realiach pandemii będzie od nas wszystkich wymagać pewnych wyrzeczeń i wprowadzenia specjalnych zasad, na jakich będziemy na nim ze sobą przebywać. Zrobimy wszystko, aby i nasi uczestnicy, i ich rodzice mogli się czuć spokojnie. Zaczynamy intensywną pracę nad formułą wydarzenia, jego dźwiękami i przy tym, co będzie się dziać na miejscu" - mówi Jurek Owsiak.

Pol'and'Rock Festival 2021: kiedy się odbędzie? Kto wystąpi?

Nie wiadomo również, czy w nowej formule odbędą się wszystkie zaplanowane koncerty. Owsiak zapewnia, że artyści są cały czas w pogotowiu, jednak specyficzne warunki mogą nieco zredukować line-up.

W ciągu najbliższych tygodni Fundacja WOŚP będzie zdradzać kolejne szczegóły organizacji wydarzenia, a także line-upu i gości Akademii Sztuk Przepięknych. Impreza odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2021 roku.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET