Obserwuj w Google News

Placebo zagra koncert w Polsce w 2022 roku. Muzycy zapowiedzieli też płytę [DATA, MIEJSCE, BILETY]

2 min. czytania
09.11.2021 12:34
Zareaguj Reakcja

Placebo zagra koncert w Polsce w 2022 roku. Muzycy zapowiedzieli również nowe wydawnictwo. Kiedy i gdzie odbędzie się koncert?

Placebo
fot. Sebastian MROZ/East News

Zespół Placebo wrócił po długiej nieobecności we wrześniu i wydał swój pierwszy od pięciu lat singiel z nowego albumu - "Beautiful James". Radosny i uroczysty utwór powstał w sprzeciwie dla coraz bardziej znaczących i ignoranckich frakcji, które zaśmiecają współczesny dialog. Brian Molko skomentował przekaz: “Jeśli ta piosenka denerwuje ludzi bez dystansu, to bardzo dobrze". Kompozycja zapowiada nowe wydawnictwo zespołu, który ogłosił także trasę koncertową.

Placebo na koncercie w Polsce w 2022 roku. Gdzie i kiedy zagra zespół?

Jeden z planowanych występów odbędzie się w Polsce. Placebo zagra 17 października 2022 roku w Warszawie w hali Expo XXI. Muzycy zaprezentują na scenie między innymi materiał z nowego albumu.

Redakcja poleca

Ósmy krążek studyjny formacji "Never Let Me Go" ukaże się 25 marca 2022 roku. Razem z ogłoszeniem trasy grupa Placebo przygotowała również premierowy utwór z nadchodzącej płyty. "Surrounded By Spies" możecie posłuchać poniżej:

Oglądaj

Placebo to mistrzowie obrazowania kondycji, w której znajduje się ludzkość, ukazują w niezwykły sposób zarówno jej wady jak i piękno. W nowym singlu słyszymy wychodzący z pandemii głos, w świecie nietolerancji, podziałów, nasycenia technologią i nieuchronnej eko-katastrofy.

Jak komentuje utwór Brian Molko:

Zacząłem pisać ten tekst, gdy odkryłem, że sąsiedzi szpiegowali mnie w imieniu partii o nikczemnym programie. Zacząłem wtedy rozważać tysiące sposobów na jakie nasza prywatność była niszczona i kradziona. Od pojawienia się kamer CCTV, które teraz wykorzystują rasistowską technologię rozpoznawania twarzy, przez powstanie internetu i telefonów komórkowych, które prawie każdego użytkownika zamieniły częściowo w paparazzo i obserwatora własnego życia, do tego jak większość z nas sprzedała swoje osobiste informacje potężnym, międzynarodowym korporacjom, których jedynym celem jest wykorzystywanie nas.

Muzyk dodaje:

Wykorzystałem technikę "cut-up” wymyśloną przez Williama S Burroughsa i spopularyzowaną przez Davida Bowiego. To prawdziwa historia opowiedziana przez pryzmat paranoi, kompletnego obrzydzenia dla wartości współczesnego społeczeństwa i ubóstwiania kapitalizmu nadzoru. Narrator jest u kresu sił, pełny beznadziei i przerażenia w konflikcie z naszym nowo odkrytym postępem i bogiem pieniądza.
5 największych koncertów wszech czasów. Do kogo należy rekord? [ZDJĘCIA]

Placebo w Polsce w 2022 roku. Bilety

Bilety na koncert Placebo trafią do sprzedaży ogólnej od 17 listopada o 10:00. Będą dostępne na LiveNation.pl.

  • Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy - poniedziałek 15 listopada od godz. 10:00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster: wtorek, 16 listopada od godz. 10:00.