,

Piersi z oświadczeniem na temat Pawła Kukiza. Zespół odcina się od byłego muzyka

13.08.2021 10:47

Piersi - grupa, z którą przez lata współpracował Paweł Kukiz, odcina się od byłego muzyka. Artyści apelują, by nie łączyć nazwy zespołu z posłem.

Paweł Kukiz
fot. Piotr Molecki/East News

Paweł Kukiz przyczynił się do przegłosowania nowelizacji o radiofonii i telewizji zwanej "lex TVN". Po tym gdy posłowie Kukiz'15 zmienili zdanie przy reasumpcji głosowania w Sejmie, wybuchła prawdziwa burza.

Zobacz także: Znany aktor uderza w Pawła Kukiza. "Robisz dyplomację z twarzą w gó*nie"

Piersi z oświadczeniem na temat Pawła Kukiza

Kukiza krytykują sympatycy różnych obozów politycznych, fani jego muzyki oraz koledzy po fachu. Cała Polska cytowała niedawno słowa Janusza Panasewicza, który przyznał, że wstydzi się, że kiedyś podawał Kukizowi rękę. O byłym muzyku w nieprzychylnych słowach mówi także Jan Borysewicz.

Paweł Kukiz w 1984 roku założył rockową formację Piersi. Muzycy wydali wspólnie wielkie przeboje takie jak "Maryna", "Całuj mnie" czy "O, Hela". Wówczas teksty formacji były mocno zaangażowane politycznie i społecznie, a Kukiz występował w roli antysystemowca.

Grupa Piersi odcina się od Pawła Kukiza

Nic więc dziwnego, że dzisiaj dawni słuchacze weryfikują głośne deklaracje posła. Jednak w atakach na Pawła Kukiza bardzo często pojawia się nazwa Piersi. Grupa działa dzisiaj pod tym samym szyldem, jednak od 2017 roku poseł Kukiz'15 nie ma praw do znanej nazwy.

Muzycy wydali oficjalne oświadczenie, w którym apelują, aby nie łączyć polityka z ich działalnością. Od kilku lat artyści nie mają nic wspólnego z kontrowersyjną postacią.

Chcemy przypomnieć, że zakończony proces sądowy (2015 - 2017), który był wynikiem pozwu Pawła Kukiza, zakończył się przyznaniem prawa do nazwy obecnym muzykom zespołu PIERSI i Paweł Kukiz od tego czasu nie ma nic wspólnego z naszym zespołem. Pojawiające się artykuły czy wypowiedzi, że jakoby wokalista zespołu PIERSI przyczynił się do przegłosowania czegokolwiek w sejmie, jest stwierdzeniem błędnym.

Członkowie grupy Piersi proszą, aby w wypowiedziach podkreślać, że Paweł Kukiz to były wokalista zespołu, a najlepiej stosować wobec niego określenia, które pasują do aktualnie zajmowanego stanowiska - poseł Kukiz.

No cóż... trzeba było pozostać starym punkowcem - czytamy w komunikacie.

Paweł Kukiz opuścił skład Piersi w 2013 roku. Wówczas do formacji dołączył Adam "Asan" Asanow. Zespół wydał wielki hit "Bałkanica", który przyczynił się do podwójnej platyny dla grupy za album "Piersi i przyjaciele 2".

loader

Logo radiozet Dzieje się