Obserwuj w Google News

Janusz Panasewicz wstydzi się, że kiedykolwiek podał rękę Pawłowi Kukizowi: "Ty gnoju"

2 min. czytania
12.08.2021 09:22
Zareaguj Reakcja

Janusz Panasewicz nie zostawił suchej nitki na koledze z branży Pawle Kukizie. Komentarz pojawił się w sieci tuż po głosowaniu w Sejmie w sprawie "lex TVN".

Janusz Panasewicz
fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

W środę ważyły się w Sejmie losy nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, nazwanej potocznie "lex TVN". Posłowie PiS zaproponowali rozwiązanie, w którym właścicielami nadawców telewizyjnych nie mogą być podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. TVN należy do kapitału USA, co oznacza, że po wejściu w życie nowych przepisów, straci możliwość dalszego nadawania.

Redakcja poleca

Janusz Panasewicz ostro o Pawle Kukizie

Pomysł wzbudził ogromne emocje zarówno u Polaków śledzących sytuację, jak i obecnych na sali obrad. Opozycji udało się wygrać głosowanie i odrzucić "lex TVN". Wówczas Elżbieta Witek, marszałkini Sejmu ogłosiła przerwę, następnie przeprowadziła ponowne głosowanie. Tym razem wyniki były odwrotne, a PiS triumfował.

Redakcja poleca

Do takiego obrotu spraw przyczynili się politycy Kukiz'15, którzy zmienili zdanie w przerwie zarządzonej przez Witek, tłumacząc się niezrozumieniem sprawy. Wśród nich znalazł się założyciel partii i muzyk Paweł Kukiz, który przed laty wielokrotnie deklarował swoją niechęć do polityki, a nawet pokusił się o znamienite słowa:

Jak zostanę politykiem, to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato.

Janusz Panasewicz wstydzi się znajomości z Kukizem: "Ty gnoju"

Kukiz podczas swojej muzycznej kariery spotykał na drodze wielu polskich artystów. Obracał się głównie w środowisku rockowych wykonawców, którzy zwykle krytykują władzę. Jeden z nich - Janusz Panasewicz, lider Lady Pank nie zostawił na byłym koledze po fachu suchej nitki. Autor opublikował mocny wpis w swoich mediach społecznościowych, gdzie podkreślił, że wstydzi się znajomości z Kukizem.

Zawsze byłem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo; muzyk, fajny kolega etc.) ale to, co stało się dziś, na oczach ludzi, jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia, kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju.