Obserwuj w Google News

Patricia Kazadi z ważnym przekazem w nowym klipie. W teledysku babcia wokalistki i plejada gwiazd

2 min. czytania
29.09.2021 13:09
Zareaguj Reakcja

Patricia Kazadi powraca z nową muzyką i ważnym przekazem. W jej najnowszym klipie do singla "Natural" pojawiła się 92-letnia babcia wokalistki i cała plejada gwiazd.

Patricia Kazadi
fot. VIPHOTO/East News

Patricia Kazadi zniknęła na chwilę z show-biznesu ze względu na problemy zdrowotne. Wokalistka niedawno opublikowała mocną serię Insta Stories, w której opowiedziała, że borykała się także z psychicznymi trudnościami. Wspominała o walce z chorobą, a także okrutnymi komentarzami w mediach społecznościowych na temat jej zmieniającego się ciała.

Patricia Kazadi z klipem do utworu "Natural"

Kazadi obiecała, że intymne wyznania na Instagramie to tylko jeden z kroków, który podejmie, aby walczyć z wszechobecnym od lat body shamingiem. Artystka dotrzymała słowa, opublikowała właśnie nowy singiel z ważnym przekazem.

Redakcja poleca

Wokalistka zaangażowała do stworzenia wyjątkowego klipu "Natural" wiele wyjątkowych kobiet. Na nagraniu widzimy jej 92-letnią babcię Kazię, siostrę Kasię i kilka przyjaciółek, a także gwiazdy takie jak Kayah, Ewa Kasprzyk, Ewa Chodakowska, Zofia Zborowska, Klaudia Halejcio, Sonia Bohosiewicz, Maffashion czy Ela Romanowska.

Nie wygrali, ale zrobili karierę. 11 gwiazd, które występowały w "The Voice of Poland" [ZDJĘCIA]

Patricia Kazadi walczy z body shamingiem w towarzystwie innych gwiazd

Kazadi podkreśla, że wystarczył jeden SMS, żeby zaangażować tak imponujące grono artystek w ten ważny dla wokalistki projekt. Każdej kobiecie, która wystąpiła w klipie "Natural" zależy na tym, aby uświadomić odbiorczynie teledysku, że są piękne i wyjątkowe bez względu na to, jak wyglądają i co słyszały na temat swojej aparycji w przeszłości.

Oglądaj

Jak wyznała Kazadi, piosenka powstawała w bardzo trudnym dla niej czasie.

"Natural" powstał rok temu w bardzo trudnym dla mnie momencie – ze względu na moje samopoczucie i samoakceptację- a raczej jej brak. Był to czas, w którym mierzyłam się z problemami zdrowotnymi i nieprzychylnymi komentarzami na temat mojego wyglądu. Chciałam, aby ludzie przestali patrzeć na mnie przez pryzmat aparycji — z body shamingiem mierzę się praktycznie od dziecka i mam tego po ludzku dosyć.

Artystka chce wykorzystać swoją popularność do szerzenia zmian.

Mam dosyć zakrzywionej rzeczywistości promowanej przez social media, mam dosyć presji, abyśmy wszyscy wyglądali jednakowo, mam dosyć zawiści pomiędzy kobietami i hipokryzji. Sama się na to nabrałam, a teraz pracuję nad tym, aby się od tego odciąć.

Kazadi swoją nową muzyką chce pomóc kobietom, dodać im sił, a hejterów odwieźć od zostawienia w sieci kolejnych komentarzy przepełnionych jadem.

Chciałam napisać utwór, który jak włączysz sobie w gorszy dzień — od razu poprawi Ci nastrój i pozwoli nabrać dystansu. Nie oceniam wyborów innych ludzi, gdyż uważam, że jest miejsce dla każdego, dla każdej budowy ciała, dla każdego stylu ubierania jak i decyzji, na ile chcesz być "NATURAL". To dla mnie taki pozytywny apel do tego, aby każdy żył wg. swoich urodowych zasad — a kanony i hejt — zostawił daleko za sobą.