Obserwuj w Google News

Oscary 2022: występy Billi Eilish i Beyonce ozdobą gali. Przejdą do historii? [WIDEO]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
28.03.2022 14:34

Oscary 2022 za nami, jak co roku ozdobą gali były występy światowej sławy gwiazd muzyki. Beyonce, która otworzyła imprezę w towarzystwie 10-letniej córki, i zdobywczyni Billie Eilish mają szansę przejść do historii?

Beyonce / Billie Eilish
fot. screen: YouTube

Oscary 2022 za nami, zakończyła się 94. ceremonia wręczenia najbardziej prestiżowych nagród w historii światowej kinematografii. W Dolby Theatre w Los Angeles miała miejsce jedna z największych branżowych imprez świata, na którą przez cały rok czekają fani kina na całym globie. Choć wydarzenie wielokrotnie było krytykowane za czysto komercyjne podejście i kontrowersyjne werdykty, nie zmienia to faktu, że gala Oscarów to filmowe święto, przez które miliony osób nie mogą zasnąć. Otrzymanie nagrody to bardzo często zwieńczenie kariery lub bilety do pierwszej ligi gwiazd Hollywood.

W tym roku nie obył się bez kontrowersji, wyniki Oscarów 2022 przyćmił skandal z udziałem Willa Smitha, który uderzył Chrisa Rocka po tym, jak ten miał zażartować z fryzury jego żony. Mimo to nie zabrakło momentów zapadających w pamięć z innych powodów. Jeśli chodzi o występy wokalne, to zdecydowanymi gwiazdami były Beyonce i Billie Eilish. Obie panie były nominowane do statuetki Oscara za najlepszą piosenkę, odpowiednio za "Be Alive" z filmu "King Richard: Zwycięska rodzina" i za "No Time To Die" z najnowszej odsłony przygód Jamesa Bonda "Nie czas umierać".

Johnny Depp
12 Zobacz galerię
fot. Pool Monaco/SIPA/SIPA/East News
Redakcja poleca

Oscary 2022: Billie Elish i Beyonce zachwyciły występami. Przejdą do historii gali?

Beyonce to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie, jednak musiała uznać wyższość młodszej koleżanki. Jednak jej występ, w którym pojawiła się także ukochana córka Blue Ivy Cameo, podbił serca widzów. Nie zabrakło nawiązań do tenisa, wszak film, do którego stworzyła przebój,  ""King Richard: Zwycięska rodzina", opowiada o losach Venus i Sereny Williams, prawdziwych gwiazd tenisa.

O wiele mniejszy rozmach, ale nie mniejsze emocje, zapewniła widzom gali rozdania Oscarów 2022 Billie Eilish.  Razem z bratem Finneasem odebrali statuetkę za najlepszą piosenkę, "No Time To Die" okazało się bezkonkurencyjne.

- Zawsze nas inspirowaliście - zwróciło się rodzeństwo do swoich rodziców.

Eilish stała się najmłodszą laureatką Oscara i jedyną, która urodziła się po roku 2000. Pozostaje tylko pogratulować.