Obserwuj w Google News

Billie Eilish zdradziła szczegóły nowej płyty. Kiedy premiera?

2 min. czytania
28.04.2021 08:57

Billie Eilish wydaje swoją drugą płytę. Wokalistka zdradziła szczegóły dotyczące nadchodzącego albumu. Znamy już tracklistę, tytuł, datę premiery i okładkę krążka.

Billie Eilish
fot. Universal Music Polska/materiały prasowe

Billie Eilish zyskała rozgłos za sprawą singla „Ocean Eyes” w 2015 i od tej pory przekracza kolejne bariery za sprawą swojej twórczości łamiącej wszelkie konwencje gatunkowe. W 2019 roku ukazał się jej debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który zadebiutował na szczycie Billboard 200 w Stanach oraz innych listach sprzedaży w 17 krajach. Stał się także najpopularniejszym albumem roku w serwisach cyfrowych. Krążek został w całości napisany, wyprodukowany i nagrany w rodzinnym domu Billie w Los Angeles wspólnie z bratem Finneasem.

Billie Eilish z nową płytą. Kiedy premiera "Happier Than Ever"?

Billie Eilish przeszła do historii jako najmłodsza artystka, która otrzymała nominacje i nagrody Grammy w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Dodatkowo otrzymała nagrodę w kategorii Najlepszy album wokalny pop. Billie okazała się także najmłodszym artystą, który napisał i nagrał motyw do filmu o Jamesie Bondzie, „No Time To Die”.

Redakcja poleca

Również podczas tegorocznej ceremonii Grammy Billie Eilish mogła cieszyć się nagrodami – tym razem w jej ręce trafiły statuetki za Nagranie roku („everything i wanted”) oraz Najlepsza piosenka napisana dla medium wizualnego („No Time To Die”).

Już na 30 lipca zaplanowano premierę drugiej płyty popularnej wokalistki. Billie Eilish zaprezentowała okładkę "Happier Than Ever" na swoim Instagramie. Krążek będzie promować tytułowy singiel, który zostanie opublikowany 29 kwietnia.

"To moja ulubiona rzecz wśród tych, które kiedykolwiek stworzyłam. Jestem podekscytowana, zdenerwowana i czuje się wspaniale, że wreszcie będziecie mogli to usłyszeć. Nie jestem w stanie opisać jak wspaniałe to uczucie. Nigdy nie kochałam projektu tak bardzo. Mam nadzieję, że poczujecie to, co ja czuję" - pisze Billie.

Płytę można zamawiać już teraz w preorderze.

„Happier Than Ever” to następca świetnie przyjętego „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”. Podobnie jak w przypadku debiutu, „Happier Than Ever” w całości zostało napisane i wyprodukowane przez Billie Eilish i jej brata Finneasa, w Los Angeles, bez udziału innych songwriterów czy producentów.

Billie Eilish – „Happier Than Ever”. Lista utworów

 1. Getting Older
 2. I Didn’t Change My Number
 3. Billie Bossa Nova
 4. my future
 5. Oxytocin
 6. GOLDWING
 7. Lost Cause
 8. Halley’s Comet
 9. Not My Responsibility
 10. OverHeated
 11. Everybody Dies
 12. Your Power
 13. NDA
 14. Therefore I Am
 15. Happier Than Ever
 16. Male Fantasy

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET