Obserwuj w Google News

Lider Bayer Full żąda przeprosin od Michała Wiśniewskiego: "Jestem gotowy na batalię"

2 min. czytania
07.04.2021 11:47
Zareaguj Reakcja

Sławomir Świerzyński zażądał od Michała Wiśniewskiego przeprosin. Lider Ich Troje nazwał discopolowca "oszustem" w jednym z wywiadów, jednak podtrzymuje swoje zdanie i nie zamierza się z niego wycofywać. 

Sławomir Świerzyński
fot. Bartosz KRUPA/East News

Sławomir Świerzyński nie jest zadowolony z określeń, których Michał Wiśniewski użył wobec jego osoby podczas jednego z wywiadów. Wokalista Bayer Full wysłał liderowi Ich Troje pisemne wezwanie do przeprosin. Czerwonowłosy piosenkarz ostro odmówił, oświadczając, że nie zmienił zdania.

Michał Wiśniewski nazwał Sławomira Świerzyńskiego "oszustem"

Michał Wiśniewski słynie z ciętego języka i ostrych wypowiedzi. Bezkompromisowy wokalista nie boi się mówić tego, co myśli i nie przebiera w słowach. Podczas jednego z wywiadów, których udzielił Plejadzie, Wiśniewski zabrał głos w sprawie lidera Bayer Full. Nie miał nic miłego do powiedzenia.

Redakcja poleca

Wokalista Ich Troje podkreślił, że Sławomir Świerzyński jest "oszustem". W rozmowie chodziło o afery dotyczące utworów Bayer Full, które mogły być wykorzystywane niezgodnie z prawem. Niedawno sąd orzekł, że zespół przez 25 lat wykonywał utwór "Tawerna Pod Pijaną Zgrają" bezprawnie. Pojawiły się także wątpliwości co do tłumaczeń utworów Bayer Full na język chiński. Autor przekładu twierdzi, że jego praca została wykorzystana bez jego zgody.

Sławomir Świerzyński żąda przeprosin od Michała Wiśniewskiego

Świerzyński ma na koncie również kilka afer dotyczących plagiatów. Sąd Apelacyjny w Łodzi potwierdził, że zespół częściowo splagiatował "Taką piosenkę" Karola Płydowskiego. Oprócz tego Świerzyński przypisał sobie autorstwo tekstu "Wszyscy Polacy". W rzeczywistości słowa hitu napisał Mariusz Gabrych, który, jak czytamy na portalu Interia, przerwał walkę o prawa autorskie ze względu na sytuację finansową i duże koszty sądowe, których nie był w stanie pokryć. 

Zobacz też:  Bayer Full przez 25 lat bezprawnie wykonywał utwór? Sąd wydał wyrok

"To, co robi Świerzyński, to jest oszustwo. Trzeba to bardzo klarownie zaznaczyć, bo nie ja jestem jedynym, którego wyrolował. To jest po prostu krętacz, któremu się wydaje, że jest „cesarzem” disco polo" - oświadczył Wiśniewski w rozmowie z Plejadą.

Jak widać, słowa lidera Ich Troje dotarły do Świerzyńskiego i szczególnie go dotknęły. Znany discopolowiec wysłał do Wiśniewskiego pisemne zawiadomienie, w którym wezwał czerwonowłosego wokalistę do przeprosin.

Sprawę Wiśniewski opisał na swoim Instagramie. Muzyk postanowił podtrzymać swoje zdanie na temat lidera Bayer Full i podkreślił, że jest gotowy na sądową batalię.

"<<Specjalista>> od dziewczęcej bielizny (majteczki w kropeczki), udający chińczyka - Sławomir Świerzyński przysłał mi wezwanie do przeprosin. Hmmm. Wg słownika oszust to: «mężczyzna świadomie wprowadzający kogoś w błąd», krętacz: «człowiek oszukujący, używający wykrętów, wybiegów». Oj mamy już tyle osób, które tego doświadczyły, że od lat czekałem na spektakl za jego pieniądze. Tak się właśnie strzela sobie w kolano, yeah. A pewnie "Wszyscy Polacy" to twoja piosenka a podpisanie się pod nią to nie przywłaszczenie. Takich linków a za tym idących świadków jest bez liku. I tak panie, są już wyroki a przyjdą kolejne. Będzie głośno! Ja jestem na batalię gotowy a ty?" - pisze Michał.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Onet/Gazeta Wyborcza/CGM.pl/Interia