Obserwuj w Google News

Klip Rammstein zainspirowany Violettą Villas. Pojawiły się w nim stroje dedykowane piosenkarce

2 min. czytania
23.05.2022 16:06
Zareaguj Reakcja

Rammstein nakręcił jeden z najnowszych teledysków w Polsce. Jak się okazało, część kostiumów, które użyli, była stworzona dla Violetty Villas.

Till Lindemann
fot. 0070141/Reporter

Rammstein 29 kwietnia wydał swój ósmy album studyjny zatytułowany "Zeit". Muzycy promowali krążek klipem "Zick Zack", w którym poruszyli temat pogoni za wyimaginowanym ideałem piękna. W piosence artyści opowiadali o bezrefleksyjnej potrzebie zmiany swojego ciała, aby dostosować się do obowiązującego kanonu.

Rammstein zrealizował klip do "Zick Zack" w Polsce

Kolorowy i oryginalny teledysk został zrealizowany w Polsce. Klip nakręcono w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej oraz w szpitalu psychiatrycznym w Tworkach.

Redakcja poleca

Zespół odwiedził nasz kraj w grudniu 2021 roku, aby nakręcić wideo promujące album "Zeit". W rozmowie z magazynem "Teraz Rock". Małgorzata Potocka opowiedziała o współpracy z grupą.

Oglądaj

Rammstein wykorzystał w teledysku kostiumy dla Violetty Villas

Okazało się, że zespół wykorzystał w klipie kostiumy, które zostały stworzone z myślą o spektaklu o Violetcie Villas. Styl polskiej gwiazdy przypadł do gustu producentowi nagrania.

Została poruszona kwestia, czy zaprojektuję kostiumy, ale producent poprosił, żebym pokazała im, co mam. Obejrzał kostiumy z piórami i oczarował się tymi, które projektowałam jako ostatnie – do spektaklu „Gwiazdy” o Violetcie Villas. „Jeśli się zgodzisz, to wypożyczymy je od ciebie”.

Małgorzata Potocka odpowiadała również za choreografię w teledysku.

Poproszono mnie o mniej więcej trzyminutowy program, tyle było potrzebne do teledysku. Później jeszcze reżyser przyjechał ze scenografem, który miał przystosować teatr do teledysku, ale okazało się, że wszystko pasuje do ich projektu i nic nie zmieniali. Wykorzystali to, co na co dzień mamy w spektaklach. Byłam zszokowana, ale szczęśliwa i miałam wielką satysfakcję.

RadioZET.pl/terazmuzyka.pl