Obserwuj w Google News

Rammstein krytykuje pogoń za wyimaginowanym ideałem piękna w nowym klipie. Nagrali go w Polsce

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
08.04.2022 10:37
Zareaguj Reakcja

Rammstein opublikował kolejny singiel ze zbliżającej się płyty. Teledysk do utworu "Zick Zack" promującego "Zeit" powstał w Polsce.

Rammstein
fot. mat.prasowe/Universal Music Polska

Rammstein w połowie marca zaprezentował tytułowy singiel z nadchodzącego krążka "Zeit", którego premierę zaplanowano na 29 kwietnia. Jeszcze przed publikacją świetnie zrealizowanego klipu pojawiły się plotki, że grupa odwiedziła Polskę, żeby nakręcić teledysk. Drugi singiel niemieckich metalowców potwierdził te doniesienia.

Rammstein z klipem do "Zick Zack" nakręconym w Polsce

Grupa Rammstein opublikowała właśnie utwór "Zick Zack" wraz z oficjalnym teledyskiem zrealizowanym w Polsce. Muzycy poruszyli w swoim nowym kawałku temat pogoni za wyimaginowanym ideałem piękna. Artyści śpiewają o bezrefleksyjnej potrzebie zmiany swojego ciała, aby dostosować się do kanonów. Uzależnienie od skalpela niestety często kończy się karykaturalnym efektem, a nawet poważnymi problemami - co widzimy na ekranie.

Redakcja poleca

Co ciekawe, już na początku kwietnia w sieci zaczęła krążyć plotka, że zespół z Berlina zainwestował w klinikę piękna pod nazwą Zick Zack. W mediach zawrzało.

Rammstein nakręcił teledysk w polskim teatrze i szpitalu w Tworkach

Fani Rammsteina z całego świata zaczęli dzwonić na infolinię Zick Zack, by umówić wizytę, dowiedzieć się więcej o klinice lub po prostu porozmawiać z grupą ekspertów. Jak się okazuje, prowokacja była formą promocji nadchodzącego singla.

Oglądaj

W opisie klipu Rammstein zostały wymienione wszystkie osoby, które uczestniczyły w jego realizacji. Na długiej liście widzimy wiele polskich nazwisk. Zdjęcia zostały zrealizowane w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej oraz w Szpitalu w Tworkach.

Rammstein od lat przykłada dużą wagę nie tylko do swojej muzyki, ale formy jej dystrybuowania. Tym razem do fizycznego wydania singla, dołącza (stylizowane na popularne w latach 90. magazyny dla młodzieży) czasopismo „Zick Zack Magazine”. 32-stronicowa gazeta, wyłącznie w języku niemieckim, zawiera historie, fotki i wywiady. Motywem przewodnim jest hasło "Ładniejszy, większy, twardszy”.

W magazynie znajdziemy też rubrykę z listami od czytelników pod szyldem "The Dr Flake Botox Box”, plakat w rozmiarze XXL, sześć mniejszych plakatów oraz 30 ekskluzywnych naklejek Rammstein. Do pisma dołączony jest singiel na CD zawierający dwa utwory.

Fani Rammsteina powinni zaznaczyć datę 9 kwietnia w swoich kalendarzach. Wtedy na słynnym Alexanderplatz (konkretnie Otto-Braun-Strasse 70-72) od 10:00 do 14:00 będzie działał pop-up kiosk, w którym będzie można przedpremierowo kupić singiel w wydaniu CD z magazynem. Oferta ważna do wyczerpania zapasów.

Fani z całego świata mogli także odszukać specjalne Zeitkapsel ("Zeit” oznacza czas, więc chodzi oczywiście o kapsułę czasu, ze sprytnym nawiązaniem do tytułu albumu). Jedna z nich została odnaleziona w Krakowie, na terenach kompleksu poszpitalnego Wesoła, należącego do spółki Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Kapsuła zawierała tracklistę, album "Zeit” z autografami zespołu oraz bilety i pakiet podróżny na dowolny koncert Rammstein w Europie.