Obserwuj w Google News

Kazik Staszewski zdradza szczegóły nowego albumu Kultu. To będzie ostatnia płyta zespołu?

2 min. czytania
28.04.2021 12:45
Zareaguj Reakcja

Kazik Staszewski w ostatnim wywiadzie dla magazynu "Teraz Rock" zdradził kilka szczegółów dotyczących najnowszej płyty grupy Kult. Podobno zespół kończy nagrania, ma już tytuł oraz okładkę wydawnictwa.

Kazik Staszewski
fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Kazik Staszewski w 2020 roku wydał solowy album "Zaraza", który odbił się szerokim echem nie tylko wśród jego fanów. Utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" nawiązujący do zamkniętych cmentarzy podczas pandemii i postaci Jarosława Kaczyńskiego stał się hitem. Album już tydzień przed oficjalną premierą uzyskał status złotej płyty, a niecałe 2 tygodnie po wydaniu pokrył się platyną.

Kazik Staszewski o nowej płycie Kultu. To będzie ostatni album zespołu?

Tym razem Kazik Staszewski zapowiedział nową płytę Kultu. Ostatni album zespołu "Wstyd" ukazał się w 2016 roku. W rozmowie z magazynem "Teraz Rock" lider grupy wyznał, że zespół kończy nagrania następcy krążka sprzed 5 lat.

Redakcja poleca

Nowy album Kultu ma nosić tytuł "Ostatnia płyta". Kazik opowiedział też, jak ma wyglądać okładka krążka.

"Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna – czarny napis „Kult” większymi literami, pod spodem napis „Ostatnia płyta” i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne. Wszystkie płyty, jakie ostatnio wydaliśmy, miały tło ciemne, a to jest kłopot, kiedy się ludziom te okładki podpisuje" - opowiada w rozmowie Kazik.

Muzyk wyjaśnił, że ciemna okładka płyty wymaga od artysty noszenia ze sobą białych lub złotych markerów, które będzie widać na takich kolorach. Problem mazaków, dzięki wymyślonej koncepcji, tym razem się rozwiąże.

Kult wydaje nową płytę. Kiedy premiera "Ostatniej płyty"?

Tytuł płyty sugeruje, że album może być ostatnim w karierze zespołu. Jednak Kazik uprzedza pytania związane z nazewnictwem albumu.

"Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze – bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia – co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą" - zapewnia wokalista.

Jak czytamy w artykule Teraz Rock, na płycie ma znaleźć się 16 utworów. Kazik Staszewski informuje, że album ukaże się jak najszybciej, to będzie możliwe, jednak nie zdradza konkretnej daty.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Teraz Rock