Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: Reprezentanci Ukrainy wystąpią w niepełnym składzie?

Joanna Chojnacka
1 min. czytania
19.04.2022 12:37

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. W 66. edycji konkursu Ukrainę będzie reprezentować grupa Kalush Orchestra. Muzycy nie wystąpią w pełnym składzie?

Kalush Orchestra
fot. Cover Images/East News

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. 66. edycja konkursu została zaplanowana na 10-14 maja, a finały rywalizacji odbędą się w hali PalaOlimpico w Turynie.

Eurowizja 2022: Kalush Orchestra wystąpi w niepełnym składzie?

Na kształt imprezy duży wpływ będzie miała sytuacja na świecie. Od 24 lutego trwa inwazja Rosji na Ukrainę. W związku z tym zdecydowano, że reprezentacja państwa Putina nie będzie miała szans zaprezentować swojej piosenki, a kraj został wykreślony z listy uczestników.

Redakcja poleca

Ukrainę w konkursie będzie reprezentowała z kolei grupa Kalush Orchestra. To formacja hiphopowa z Kijowa założona przez rapera Ołeha Psiuka, multiinstrumentalistę Ihora Didenczuka oraz DJ-a MC Kilimmena w 2019. Dwa lata później inicjatywa została poszerzona o projekt Kalush Orchestra.

Eurowizja: wszyscy reprezentanci Polski. Kto reprezentował nasz kraj w przeszłości? [FOTO]

Tancerz z ekipy Kalush Orchestra nie pojawi się na Eurowizji. Walczy na froncie

Podczas 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie muzycy zaprezentują utwór "Stefania". Piosenka jest aktualnie faworytem notowań bukmacherów.

Jak donosi Deadline, artyści mimo przeciwności losu, rozpoczęli koncertowanie po Europie. Okazuje się, że w Turynie zespół nie pojawi się w planowanym składzie. Na scenie zabraknie jednego z tancerzy, który dołączył do armii walczącej z Rosją w Kijowie.

RadioZET.pl/Deadline