Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Polacy ostro reagują na piosenkę Rafała Brzozowskiego. „Szkoda Alicji”

2 min. czytania
12.03.2021 16:05
Zareaguj Reakcja

Rafał Brzozowski jedzie na Eurowizję 2021 z utworem „The Ride”. Piosenka reprezentująca Polskę wywołała bardzo różne opinie wśród internautów. Nie brakuje też wielu komentarzy na temat Alicji Szemplińskiej, która miała reprezentować nasz kraj w zeszłorocznym konkursie. Zdaniem niektórych fanów Telewizja Polska powinna ponownie dać szansę zwyciężczyni „The Voice of Poland”.

Rafał Brzozowski
fot. mat. prasowe TVP

Rafał Brzozowski będzie reprezentantem Polski na  Eurowizji 2021 w Holandii. Telewizja Polska zdecydowała, że wokalista i prowadzący „Jaka to melodia?” wystąpi w barwach naszego kraju z piosenką „The Ride”.

Wybór Rafała Brzozowskiego wywołał ogromne poruszenie w internecie. Choć pojawiają się też pozytywne komentarze, wielu internautów krytykuje tegorocznego reprezentanta i nie wróży sukcesu Polsce na Eurowizji 2021. Pojawiają się też głosy niezadowolenia w związku z odrzuceniem Alicji Szemplińskiej.

Eurowizja 2021: Litwa wygra konkurs po raz pierwszy? The Roop faworytem bukmacherów [WIDEO]

Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021: polscy internauci reagują na reprezentanta i piosenkę

Rafał Brzozowski wystąpi na Eurowizji 2021 z utworem „The Ride”. Premiera eurowizyjnej piosenki spotkała się z ogromnym i bardzo różnym odzewem ze strony internautów.

Wiele osób jest niezadowolonych z decyzji TVP i przewiduje porażkę Polski w drugim półfinale tegorocznego konkursu, który odbędzie się 20 maja. Choć negatywnych komentarzy nie brakuje, część internautów twierdzi, że polski utwór wcale nie jest zły i może powalczyć w Rotterdamie.

„To jest straszne”, „Piosenka nie jest taka zła. Nóżka sama chodzi”, „To jest chyba jakiś nieśmieszny żart”, „Wpada w ucho, jest słuchalna. Typowa radiówka i tyle”, To jest gorsze niż disco polo – piszą słuchacze.

Polscy internauci komentują także odrzucenie Alicji Szemplińskiej. Przypomnijmy, że zwyciężczyni „The Voice of Poland” miała reprezentować Polskę na Eurowizji 2020, ale konkurs odwołano przez pandemię koronawirusa. Wielu fanów było przekonanych, że 18-latka pojedzie na Eurowizję 2021. Telewizja Polska podjęła jednak inną decyzję. Nie brakuje komentarzy, w których internauci piszą, że Szemplińska została niesprawiedliwie potraktowana.

„Dlaczego Alicja nie dostała drugiej szansy?”, „Szkoda Alicji”, „Została bardzo źle potraktowana”, „To jest nie fair w stosunku do Alicji, to było jej marzenie, w 2020 roku nie pojechała z winy koronawirusa” – brzmią komentarze.

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie.

To właśnie w tym mieście, dzięki zwycięstwu Duncana Laurence’a w Tel Awiwie w 2019 roku, miała odbyć się  Eurowizja 2020. Konkurs odwołano jednak z powodu pandemii koronawirusa.

Eurowizja 2021: Barbara Pravi faworytką konkursu? Dzięki niej Francja wygrała Eurowizję Junior

Eurowizja: wszyscy reprezentanci Polski. Kto reprezentował nasz kraj w przeszłości? [FOTO]