Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: kto pojedzie z Polski? Mówi się o Rafale Brzozowskim, Cleo, Alicji Szemplińskiej

3 min. czytania
01.03.2021 12:07
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 coraz bliżej. Nadal nie poznaliśmy jednak tegorocznego reprezentanta Polski. Choć od dłuższego czasu najgłośniej mówiło się o Alicji Szemplińskiej, w internecie pojawiają się obecnie także inne znane nazwiska, m.in. Rafał Brzozowski i Cleo. Kiedy poznamy reprezentanta Polski na Eurowizji 2021?

Rafał Brzozowski Alicja Szemplińska
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News, MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Eurowizja 2021 odbędzie się już w maju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej państw prezentuje swoich reprezentantów i konkursowe piosenki.

Telewizja Polska nadal milczy w sprawie reprezentanta Polski na Eurowizji 2021, który po raz kolejny zostanie wybrany wewnętrznie. W internecie nie brakuje jednak plotek na temat nazwisk potencjalnych kandydatów. Wśród nich pojawiają się m.in. Alicja Szemplińska, Cleo i Rafał Brzozowski. Kiedy dowiemy się, kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2021?

Zobacz także:  Eurowizja 2021 odbędzie się mimo pandemii koronawirusa. Jak będzie wyglądał konkurs?

Eurowizja 2021: kto będzie reprezentantem Polski? Plotki o Rafale Brzozowskim, Cleo, Alicji Szemplińskiej

Na nazwisko reprezentanta Polski na Eurowizji 2021 czeka wielu fanów konkursu. Portal eurowizja.org informuje, że artystę reprezentującego nasz kraj w tegorocznej edycji poznamy w pierwszej połowie marca. Nadawcy publiczni biorący udział w Eurowizji mają czas do 15 marca, aby oficjalnie zaprezentować utwór konkursowy.

W związku z oczekiwaniem na ogłoszenie reprezentanta Polski na Eurowizji 2021 pojawia się wiele plotek o potencjalnych kandydatach. Jak podaje portal eurowizja.org, wśród nich są m.in. Rafał Brzozowski, Cleo i  Alicja Szemplińska, która miała reprezentować Polskę na Eurowizji 2020. Plotkuje się również o udziale Krystiana Ochmana, zwycięzcy ostatniej edycji „The Voice of Poland”. Niepotwierdzone informacje o wyborze polskiego artysty pojawiają się również w zagranicznych mediach.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Litwa wygra konkurs po raz pierwszy? The Roop faworytem bukmacherów [WIDEO]

Telewizja Polska nie ujawniła jeszcze dokładnej daty ogłoszenia. Wiadomo, że TVP po raz kolejny wybierze reprezentanta Polski na Eurowizji 2021 wewnętrznie. W dotychczasowej historii nasz reprezentant był wybierany w ten sposób jedenaście razy w latach: 1994–1999, 2001, 2005, 2014, 2015 i 2019. Komisja ekspercka powołana przez TVP wysłała na Eurowizję m.in. Edytę Górniak, Cleo & Donatana, Monikę Kuszyńską, Justynę Steczkowską, Ivana i Delfina, Andrzeja Piasecznego i zespół Tulia.

Eurowizja 2021: występy zostaną nagrane wcześniej. Nowa zasada w związku z pandemią

Organizatorzy Eurowizji 2021 potwierdzili, że tegoroczny konkurs na pewno się odbędzie. Wszystkie państwa biorące udział będą miały jednak obowiązek nagrać występy swoich reprezentantów wcześniej. Nagrania zostaną wykorzystane w przypadku, jeśli dany uczestnik nie będzie mógł pojawić się w Holandii z powodu zakażenia COVID-19, pobytu na kwarantannie czy ograniczeń w podróżowaniu. Dzięki temu organizatorzy Eurowizji 2021 będą mieli pewność, że wszystkie państwa wezmą udział w konkursie.

Nadawcy publiczni, w tym Telewizja Polska, muszą dostarczyć nagrania najpóźniej do 26 marca.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Barbara Pravi faworytką konkursu? Dzięki niej Francja wygrała Eurowizję Junior

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Organizatorzy ujawnili termin Konkursu Piosenki Eurowizji. Impreza zostanie zorganizowana w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie.

To właśnie w tym mieście, dzięki zwycięstwu Duncana Laurence’a w Tel Awiwie w 2019 roku, miała odbyć się Eurowizja 2020. Konkurs odwołano jednak z powodu pandemii koronawirusa.

Eurowizja: wszyscy reprezentanci Polski. Kto reprezentował nasz kraj w przeszłości? [FOTO]

RadioZET.pl/eurowizja.org