Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: fani z Belgii żądają wyrzucenia zespołu Hooverphonic z konkursu

Piotr Krajewski
2 min. czytania
20.05.2020 13:37
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Poznaliśmy już kilkunastu uczestników, którzy wystąpią w Rotterdamie. Wśród nich jest m.in. popularny zespół Hooverphonic z Belgii. Okazuje się, że wielu fanów konkursu nie chce, aby grupa wystąpiła na Eurowizji 2021. Wszystko przez koncert „Światło dla Europy”.

Eurowizja 2021 fani z Belgii żądają wyrzucenia zespołu Hooverphonic z konkursu
fot. mat. prasowe

Eurowizja 2021 odbędzie się w Holandii. Przyszłoroczny konkurs zostanie zorganizowany w Rotterdamie. Odwołana przez pandemię koronawirusa Eurowizja 2020 miał odbyć się właśnie w tym holenderskim mieście.

W związku z anulowaniem tegorocznej imprezy wiele państw podjęło decyzję, że reprezentanci z 2020 roku wystąpią w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. Wśród nich jest m.in. zespół Hooverphonic z Belgii. Nie wszystkim jednak się to podoba.

Eurowizja 2020: Diodato z Włoch wystąpił w pustym amfiteatrze. Ten utwór to symbol pandemii [WIDEO]

Eurowizja 2021: fani z Belgii żądają wyrzucenia Hooverphonic z konkursu

Hooverphonic to zespół, który będzie reprezentował Belgię na Eurowizji 2021. Grupa miała wystąpić w tegorocznym konkursie z piosenką „Release Me”.

Wielu fanów sprzeciwia się jednak udziałowi Hooverphonic w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 w Rotterdamie. Wszystko z powodu sytuacji, która miała miejsce w trakcie sobotniego koncertu „Światło dla Europy”.

Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy Eurowizji 2020 zaśpiewali wspólnie utwór  „Love Shine a Light”, aby wesprzeć widzów w tym trudnym czasie. Zabrakło wśród nich jedynie zespołu z Belgii. Okazuje się, że jeden z członków grupy — Alex Callier — nie chciał zaśpiewać tej piosenki. Według niego utwór jest zbyt prosty, by mógł być odpowiedzią na problemy świata.

„Love Shine a Light” jest zbyt tępe. Świat nie jest taki prosty. To ciężki problem. Już w tygodniu powiedziałem, że nie czuję tego utworu. Żyjemy w trudnych czasach. Chcę zrobić wszystko, aby pomóc ludziom. Czy pomagam im śpiewać tę piosenkę? Myślę, że pomagam ludziom, robiąc piękną muzykę i inne rzeczy — powiedział reprezentant Belgii w nagraniu opublikowanym przez publicznego nadawcę VRT.

Odpowiedź Calliera spotkała się z krytyczną reakcją belgijskich fanów Eurowizji. Stworzyli specjalną internetową petycję, w której sprzeciwiają się udziałowi Hooverphonic w konkursie w 2021 roku. W ten sposób chcą przekonać VRT do zmiany reprezentanta.

Wszystkie państwa biorące udział w Eurowizji zaśpiewali razem „Love Shine a Light”, który miał być hołdem. Wszyscy — z wyjątkiem Belgii. Bo Alex Callier nienawidzi tej piosenki i nigdy nie zgodził się na udział w specjalnym programie telewizyjnym. Stworzył przez to zły wizerunek Belgii. Nie chcemy, aby ten zespół reprezentował nasz kraj za rok. Chcemy nowego artystę, którego obchodzi muzyka i przesłanie Eurowizji. Chcemy artysty rozumiejącego głębsze przesłanie, które niesie konkurs (…) Nie tolerujemy takiego zachowania i arogancji — napisali fani.

Belgijski nadawca nie zdecydował się na ten moment zareagować w tej sprawie.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

 

RadioZET.pl/wiwibloggs.com/PK