Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Brzozowski śpiewa "Waterloo" ABBY. Razem z reprezentantką San Marino [WIDEO]

2 min. czytania
21.04.2021 12:49
Zareaguj Reakcja

Rafał Brzozowski i Senhit zaśpiewali razem przebój „Waterloo”. Reprezentanci Polski i San Marino na Eurowizji 2021 wykonali wielki eurowizyjny hit ABBY w trakcie nagrania nowego odcinka programu „Jaka to melodia?”.

Rafał Brzozowski Senhit
fot. TRICOLORS/East News

Eurowizja 2021 w Holandii zbliża się wielkimi krokami. W konkursie weźmie udział 39 reprezentantów, w tym Rafał Brzozowski.

W kwietniu reprezentant Polski zaprosił do programu „Jaka to melodia?” Senhit, która wystąpi na Eurowizji w barwach San Marino. Podczas nagrań odcinka artyści zaśpiewali razem cover przeboju „Waterloo” z repertuaru ABBY. Wideo trafiło do internetu.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: tak będzie wyglądał występ Polski? Brzozowski wykonał na żywo "The Ride" [WIDEO]

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski i Senhit z San Marino zaśpiewali razem „Waterloo” ABBY

Rafał Brzozowski i reprezentantka San Marino, Senhit w duecie. Na oficjalnym kanale Konkursu Piosenki Eurowizji w serwisie YouTube pojawił się występ artystów z utworem „Waterloo” ABBY, który wygrał imprezę w 1974 roku.

Gospodarz Jaka to melodia? osobiście zaprosił włoską wokalistkę do swojego programu, gdzie wykonała również swój eurowizyjny utwór „Adrenalina”.

Warto dodać, że Senhit to jedna z najpopularniejszych uczestniczek Eurowizji 2021. Reprezentantka San Marino jest nie tylko ulubienicą fanów konkursu, ale także jedną z faworytek bukmacherów do zwycięstwa – znajduje się obecnie w pierwszej dziesiątce notowania.

Kim jest Senhit, reprezentantka San Marino na Eurowizji 2021?

Senhit to włoska piosenkarka, która ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Przez wiele lat występowała również za granicą – pojawiła się w musicalach „Hair”, „Król Lew” i „Fame”, które grano w Szwajcarii i Niemczech.

W 2011 roku po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji jako reprezentantka San Marino – zajęła niskie 16. miejsce w półfinale i nie awansowała do finału. W 2020 roku miała ponownie reprezentować kraj, ale konkurs odwołano.

Władze sanmaryńskiej telewizji publicznej podjęły decyzję, że Senhit pojedzie na Eurowizję 2021 z piosenką „Adrenalina”. Utwór natychmiast stał się hitem wśród fanów konkursu i ma szansę na świetny wynik w Rotterdamie. Niewykluczone więc, że San Marino zajmie najwyższe miejsce w historii startów w Eurowizji – dotąd niewielkie państwo jedynie dwukrotnie awansowało do finału, w 2019 roku zajęło 19. miejsce.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Brzozowski rozmawiał z Górniak. Oto, co mu poradziła przed konkursem [WIDEO]

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie. Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET