Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021: Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce wybrało faworyta

2 min. czytania
29.04.2021 12:13
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 już blisko. OGAE Polska, czyli przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji z naszego kraju, opublikowało informację na temat swoich faworytów w rywalizacji. Kogo miłośnicy konkursu widzą w finale?

Rafał Brzozowski
fot. TRICOLORS/East News

Eurowizja 2021 już za niecały miesiąc. Emocje związane z rywalizacją rosną, a każdy z fanów konkursu ma już na pewno swojego faworyta. W sieci pojawiają się kolejne notowania bukmacherów, a zwycięzcę obstawiają też artyści, którzy brali udział w wydarzeniu w poprzednich latach. Zewsząd dobiegają nas głosy, kto, dlaczego i jakie ma szanse na wygraną.

Eurowizja 2021: OGAE Polska wybrało faworyta

Od kilkunastu lat w tej sprawie głosuje także OGAE Poll. Są to reprezentanci Stowarzyszenia Miłośników Piosenki Eurowizji z Polski. Organizacja przeprowadza swój własny plebiscyt, w którym głosują wielbiciele konkursu z 40 państw świata. Podobnie jak w przypadku prawdziwej skali eurowizyjnej, również w tym przypadku, każdy kraj przyznaje punkty od 1-8, 10 oraz 12. Wszystkie notowania trafiają później do wspólnego rankingu.

Redakcja poleca

Tym razem nie poznamy faworytów wszystkich państw jednocześnie. Od 13 kwietnia do 2 maja będziemy otrzymywać typowania krajów takich jak Węgry, Izrael, Łotwa, Luksemburg czy Niemcy. Druga połowa reprezentantów OGAE ogłosi wyniki 7 maja, na dwa tygodnie przed Eurowizją.

Swoje punkty rozdała właśnie Hiszpania, Australia, Francja oraz Polska. Na razie w rankingu prowadzi Szwajcaria, na drugim miejscu widnieje Malta. Podium zamyka zaś Francja.

OGAE Poll 2021: Kto jest faworytem Polaków na Eurowizji?

Polacy najwyższą ocenę przyznali Malcie. 10 punktów powędrowało do Litwy, a 8 do Szwajcarii. Nasi rodacy nie oddali żadnego głosu na kandydata z Polski, jednak jako pierwsi docenili artystów z Belgii.

Jak czytamy na Eurowizja.org, w głosowaniu OGAE Poll 2021 wzięło udział 170 członków Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.

Głosy Polski:

  • 12 – Malta: Destiny – Je Me Casse
  • 10 – Litwa: The Roop – Discoteque
  • 8 – Szwajcaria: Gjon’s Tears – T’out l’univers
  • 7 – San Marino: Senhit – Adrenalina
  • 6 – Francja: Barbara Pravi – Voila
  • 5 – Cypr: Elena Tsagrinou – El Diablo
  • 4 – Rosja: Maniża – Russian Woman
  • 3 – Belgia: Hooverphonic: The Wrong Place
  • 2 – Finlandia: Blind Channel – Dark Side
  • 1 – Rumunia: Roxen – Amnesia

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Eurowizja.org