Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Kasia Dereń i jej eurowizyjny utwór "Ufaj Mi". Wygra z nim "Szansę na sukces"?

Piotr Krajewski
2 min. czytania
21.02.2020 11:59

Kasia Dereń pojedzie na Eurowizję 2020? Piosenkarka zaprezentowała piosenkę „Ufaj Mi”, z którą chciałaby reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020. W niedzielę Kasia Dereń zaśpiewa utwór na żywo podczas finału „Szansy na sukces. Eurowizja 2020”.

Eurowizja 2020 Kasia Dereń Ufaj Mi piosenka w finale Szansy na sukces
fot. mat. prasowe

Kasia Dereń — Ufaj Mi. Piosenka na Eurowizję 2020

Kasia Dereń opublikowała swoją eurowizyjną piosenkę „Ufaj Mi”, z którą wystąpi w finale „Szansy na sukces. Eurowizja 2020”. Program wyłoni reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Holandii.

Utwór „Ufaj Mi” Kasi Dereń powstał we współpracy z producentem Piotrem Walickim. Za polsko-angielski tekst odpowiedzialni są Mateusz Krautwurst i Marcin Januszkiewicz. Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Piotr Walicki zajęli się miksem piosenki. W chórkach „Ufaj Mi” pojawiają się Ola Radwan, Jan Radwan i wokalista Nick Sinckler, który również brał udział w programie „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”.

 

Eurowizja 2020: kiedy finał Szansy na sukces i kto wystąpi?

Finał „Szansy na sukces. Eurowizja 2020” odbędzie się w niedzielę, 23 lutego. Poznaliśmy wszystkich finalistów, którzy wystąpią w ostatnim odcinku programu i powalczą o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Holandii.

Oprócz wspomnianej Kasi Dereń, w finale „Szansy na sukces. Eurowizja 2020” zobaczymy także Alicję SzemplińskąAlberta Cernego.

Finaliści zaśpiewają covery eurowizyjnych hitów oraz po raz pierwszy piosenki konkursowe, z którymi chcą jechać na Eurowizję. Finałowy odcinek programu będzie transmitowany na żywo na antenie TVP2 w niedzielę o godz. 15:15. Reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 zostanie wybrany głosami widzów i jurorów.

RadioZET.pl/PK