Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Kasia Dereń finalistką "Szansy na sukces". Wygrała pierwszy odcinek

Piotr Krajewski
2 min. czytania
03.02.2020 10:58

Kasia Dereń pierwszą finalistką programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, który wyłoni reprezentanta Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020. Wokalistka wygrała pierwszy odcinek z piosenką „Mamma Mia” ABBY i wystąpi w finale.

Eurowizja 2020 Kasia Dereń finalistką Szansy na sukces wygrała pierwszy odcinek
fot. mat. prasowe

Eurowizja 2020: Kasia Dereń pierwszą finalistką Szansy na sukces

Kasia Dereń została pierwszą finalistką „Szansy na sukces. Eurowizja 2020” i powalczy o reprezentowanie Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie.

35-letnia wokalistka wygrała pierwszy odcinek, w którym uczestnicy musieli zmierzyć się z największymi hitami z repertuaru zespołu ABBA. W trakcie programu Kasia Dereń świetnie poradziła sobie z przebojem „Mamma Mia” i zrobiła ogromne wrażenie na jury złożonym z byłych reprezentantów Polski na Eurowizji, czyli Michała Szpaka, Cleo i Gromee.

Widzowie mogą kojarzyć Kasię Dereń z programu  „The Voice of Poland”. Kilka lat temu wystąpiła w drugiej edycji i dotarła aż do półfinału. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów. Na przestrzeni ostatnich lat współpracowała też z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, śpiewając w chórkach m.in. Edyty Górniak, Andrzeja Piasecznego, Natalii Kukulskiej czy Justyny Steczkowskiej.

Co ciekawe, Kasia Dereń miała już okazję wystąpić na scenie Konkursu Piosenki Eurowizji. W 2018 roku była chórzystką Gromeego i Lukasa Meijera, którzy reprezentowali Polskę w Lizbonie z utworem „Light Me Up”.

Szansa na sukces Eurowizja 2020: kiedy finał programu?

Finał „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, w którym zobaczymy Kasię Dereń, odbędzie się już 23 lutego. Ostatni odcinek programu będzie transmitowany na żywo na antenie TVP2. Reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 zostanie wybrany głosami widzów i jurorów.

Kolejnych dwóch finalistów „Szansy na sukces. Eurowizja 2020” poznamy w następnych odcinkach programu, których emisję zaplanowano na 9 i 16 lutego.

 

RadioZET.pl/PK