Obserwuj w Google News

Eminem w ogniu krytyki. Rapuje o zamachu terrorystycznym po koncercie Ariany Grande

Piotr Krajewski
2 min. czytania
17.01.2020 13:45
Zareaguj Reakcja

Eminem wydał w piątek nową płytę bez jakiejkolwiek zapowiedzi. Album „Music To Be Murdered By” już budzi skrajne opinie. Ogromne kontrowersje wywołała piosenka „Unaccommodating”, w której artysta rapuje o tragicznym zamachu terrorystycznym po koncercie Ariany Grande w Manchesterze. Internauci atakują Eminema.

Eminem w ogniu krytyki rapuje o zamachu terrorystycznym po koncercie Ariany Grande w Manchesterze
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Eminem w ogniu krytyki. Rapuje o zamachu terrorystycznym po koncercie Ariany Grande

Eminem w ogniu krytyki po premierze nowej płyty „Music To Be Murdered By”. Na słynnego rapera spadła ogromna fala hejtu. Wszystko przez jeden z nowych utworów.

W piosence „Unaccommodating” Eminem nawiązuje do zamachu terrorystycznego w Manchesterze, do którego doszło w maju 2017 roku po koncercie Ariany Grande. Przypomnimy, że w wyniku ataku zginęły 22 osoby.

Zastanawiam się nad krzyknięciem „zrzucić bomby” w grze, jakbym czekał przed koncertem Ariany Grande — brzmi fragment tekstu, po którym pojawia się odgłos wybuchu.

Słowa Eminema zszokowały internautów, a zwłaszcza fanów Ariany Grande. Wiele osób twierdzi, że raper posunął się za daleko, a wspominanie o tragicznym zamachu terrorystycznym w swojej piosence jest jedynie żałosną próbą zwrócenia uwagi.

Tekst utworu „Unaccommodating” skrytykowała m.in. Figen Murray, matka 29-letniego Martyna Hetta, który zginął w zamachu w Manchesterze. Nazwała kontrowersyjną piosenkę zupełnie bezcelową i przyznała, że nie będzie więcej komentować sprawy w mediach.

Eminem i nowa płyta Music To Be Murdered By

„Music To Be Murdered By” to jedenasty album w karierze Eminema. Płyta jest zainspirowana legendarnym reżyserem Alfredem Hitchcockiem. Na nowym krążku 47-letniego rapera znalazł się m.in. duet z niedawno zmarłym Juice WRLD. Gościnnie pojawiają się także m.in. Ed Sheeran, Skylar Grey i Anderson Paak.

RadioZET.pl/mat.prasowe,bbc.com/PK