Obserwuj w Google News

Bryska wydaje debiutancki album. Kiedy pierwsza płyta wschodzącej gwiazdy polskiej muzyki?

Piotr Krajewski
2 min. czytania
23.03.2022 13:50
Zareaguj Reakcja

Bryska, znana z hitów "lato (pocałuj mnie) i "odbicie", wydaje debiutancki album. Uznawana za wschodzącą gwiazdę polskiej muzyki młoda wokalistka ujawniła szczegóły swojej pierwszej płyty zatytułowanej "moja ciemność". Kiedy premiera?

Bryska
fot. mat. prasowe

Bryska jest jednym z najciekawszych popowych objawień ostatnich miesięcy. Łącząca w swojej twórczości muzykę indie z popem 22-latka radzi sobie coraz śmielej w polskiej branży muzycznej. Podbiła już listy przebojów utworem "lato (pocałuj mnie)", a teraz zachwyca słuchaczy piosenką "odbicie".

Wokalistka, która właśnie otrzymała nominację do Fryderyków 2022, ujawniła datę premiery swojej debiutanckiej płyty. Kiedy ukaże się pierwszy album Bryskiej zatytułowany "moja ciemność"?

Bryska w rozmowie z Radiem ZET. To właśnie ona podbije polską scenę pop? [WIDEO]

Bryska wydaje debiutancki album. Znamy datę premiery płyty "moja ciemność"

Premiera albumu "moja ciemność" Bryskiej odbędzie się 22 kwietnia. Wydawnictwo ukaże się fizycznie w trzech formatach – w wersji podstawowej (15 utworów, w tym „odbicie (Mark Neve Remix)” i single „na legalu”, „Antarktyda”, „jagodowe oczy” i „Burn This Love”), deluxe z dwiema płytami (26 utworów) i winylu (14 utworów). Jak zapowiada artystka, "będzie i refleksyjnie, i nostalgicznie, i całkiem tanecznie".

25 marca ukaże się nowy utwór i teledysk Bryskiej. Kawałek zatytułowany "Burn This Love" powstał we współpracy z niemieckim duetem producenckim HAUZ. To też pierwsza anglojęzyczna piosenka artystki wydana jednocześnie w kilku krajach Europy za sprawą niemieckiej wytwórni Guesstimate, odpowiadającej za sukcesy takich artystów jak Alle Farben, Deepend czy YouNotUs.

Tracklista standardowej wersji płyty:

 1. ciemność
 2. odbicie (Mark Neve Remix)
 3. bajek deszcz
 4. na legalu
 5. kręgi w zbożu
 6. mam kogoś lepszego (Skytech Remix)
 7. Antarktyda (prod. sedguy)
 8. Burn This Love (bryska x HAUZ)
 9. Narkotyk (Jordan Banks Remix )
 10. jagodowe oczy
 11. drama (MANDEE Remix)
 12. guma balonowa
 13. ABC (Gabi Producent dla )

Bryska w "ZET Akustycznie". Koncert dla słuchaczy Radia ZET [WIDEO]

W marcu Bryska wzięła udział w "ZET Akustycznie". Piosenkarka specjalnie dla naszych słuchaczy zaśpiewała swoje utwory "lato (pocałuj mnie)", "odbicie" i "Antarktyda" w zupełnie nowych aranżacjach. Zaprezentowała również cover przeboju Lany Del Rey "Summertime Sadness".

Podczas jednej ze swoich wizyt w Radiu ZET Bryska opowiedziała o swoich inspiracjach. Zdradziła też, kim tak naprawdę jest i co jej w duszy gra.

Bryska to osoba bardzo wrażliwa, która stara się przekazywać ludziom swoje przemyślenia i robi to przez muzykę. (…) Bardzo lubię czerpać z różnych gatunków muzycznych. Lubię "wpychać" te różne gatunki w swoje utwory. Słucham wszystkiego, co mi wpadnie w ucho. Głównie jest to pop. Dark pop w stylu Billie Eilish. Słucham też rapu i rocka. Lubię starą muzykę – powiedziała w Radiu ZET.

RadioZET.pl/mat.prasowe