Obserwuj w Google News

Bruce Springsteen trafi do więzienia? Jest decyzja amerykańskiego sądu

2 min. czytania
25.02.2021 11:31
Zareaguj Reakcja

Bruce Springsteen został aresztowany w listopadzie zeszłego roku pod zarzutami prowadzenia samochodu pod wpływem, niebezpiecznej jazdy i spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu. Teraz sąd podjął decyzję w sprawie muzyka. Bruce Springsteen został ukarany.

Bruce Springsteen
fot. Andrew H. Walker/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Bruce Springsteen to jeden z najsłynniejszych amerykańskich wokalistów w historii. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedał ponad 60 milionów płyt i ma na swoim koncie wielkie przeboje, m.in. „Born in the U.S.A.”, „Streets of Philadelphia” czy „Dancing in the Dark”.

Na początku lutego amerykańskie media poinformowały, że Bruce Springsteen został aresztowany w listopadzie zeszłego roku w związku z rzekomym prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Legendarny wokalista usłyszał także zarzuty spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu i niebezpiecznej jazdy. Sąd podjął decyzję w sprawie Springsteena.

Zobacz także:  Katy Perry ma niebezpiecznego prześladowcę. Wydano nakaz aresztowania stalkera

Bruce Springsteen ukarany przez amerykański sąd

Bruce Springsteen został ukarany przez amerykański sąd. Słynnemu artyście groziło nawet pół roku pozbawienia wolności, ale sędzia zdecydował, że 71-latek nie trafi do więzienia.

Sąd ukarał Bruce’a Springsteena karą grzywny w wysokości 500 dolarów za spożywaniu alkoholu na plaży Sandy Hook, która jest częścią parku narodowym Gateway National Recreation Area w stanie New Jersey.

Muzyk przyznał się do wypicia w niedozwolonym miejscu dwóch małych kieliszków tequili. Pozostałe zarzuty, m.in. jazda pod wpływem alkoholu, zostały odrzucone przez sąd z powodu braku wystarczających dowodów.

Pan Springsteen jest zadowolony z wyniku rozprawy – poinformował adwokat artysty, Mitchell J. Ansell.

Reklama z Bruce’em Springsteenem usunięta

Ujawnienie informacji o zatrzymaniu i zarzutach zaszkodziło jednak karierze amerykańskiego gwiazdora.

W trakcie tegorocznego Super Bowl swoją premierę miał spot reklamowy marki Jeep z Bruce'em Springsteenem w roli głównej. W związku z listopadowym aresztowaniem władze firmy zdecydowały się wycofać reklamę z telewizji i internetu.

RadioZET.pl/tvn24.pl