Obserwuj w Google News

BARANOVSKI śpiewa Billie Eilish. Wyjątkowy cover hitu „Bellyache” [WIDEO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
25.03.2020 09:32
Zareaguj Reakcja

BARANOVSKI zaprezentował swoją wersję piosenki „Bellyache”, jednego z pierwszych przebojów Billie Eilish. Okazuje się, że cover miał być niespodzianką wiosennych koncertów. W związku z tym, że występy nie odbędą się, BARANOVSKI udostępnił cover „Bellyache” Billie Eilish w internecie.

BARANOVSKI śpiewa Billie Eilish cover hitu Bellyache wideo
fot. mat. prasowe

BARANOVSKI śpiewa Billie Eilish. Cover utworu Bellyache

„Bellyache” to singiel Billie Eilish, który znalazł się na wydanej przez nią w 2017 roku debiutanckiej EP-ce „Don’t Smile At Me”.

Skąd pomysł, aby sięgnąć akurat po piosenkę Eilish? „Zaczęło się od przypadkowego wykonania piosenki na próbie zespołu, kiedy to trochę dla żartu postanowiliśmy połączyć dwa skrajne bieguny” — opowiada BARANOVSKI i dodaje: „Z jednej strony brzmienie akordeonu, niesprawiedliwie postrzeganego jako instrument przaśny i archaiczny, z drugiej - nowoczesność, której idealnym uosobieniem jest właśnie Billie Eilish. Wykorzystanie akordeonu w tym nagraniu jest dla mnie osobistym powiewem nostalgii, gdyż właśnie na potrzebę tej piosenki wróciłem do niego po 10 latach przerwy”.

W październiku 2019 roku ukazał się debiutancki album BARANOVSKIEGO „Zbiór”. Znalazły się na niej przebojowe single „Dym”, „Luźno”, „Zbiór”, „Czułe miejsce” czy opublikowany ostatnio razem z teledyskiem „Sam”.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK