Obserwuj w Google News

Wystąpiła nago w filmie. Teraz piszą do niej amerykańscy żołnierze. Wiemy jak reaguje D. Pomykała

2 min. czytania
19.01.2023 08:48
Zareaguj Reakcja

Dorota Pomykała wystąpiła w filmie „Kobieta na dachu“, który prezentowany był podczas amerykańskiego festiwalu Tribeca w Nowym Jorku. W filmie pojawiła się rozbierana scena z udziałem kobiety. Od tego czasu polska aktorka nie może opędzić się od propozycji matrymionialnych. Co zaskakujące – większość z nich pochodzi od amerykańskich żołnierzy.

Dorota Pomykała z nagrodą w Gdyni
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Dorota Pomykała muzą amerykańskich żołnierzy. Polska aktorka wystąpiła w filmie „Kobieta na dachu” Anny Jadowskiej. Światowa premiera filmu miała miejsce w czerwcu 2022 roku podczas Tribeca Film Festival w Nowym Jorku, gdzie Dorota Pomykała została okrzyknięta najlepszą aktorką imprezy. Od tego momentu amerykańscy widzowie dosłownie oszaleli na punkcie artystki. Dużą sławą cieszy się w szczególności rozbierana scena, która przysporzyła Pomykale niemałego zainteresowania za oceanem. 

Redakcja poleca
Babilon - kadr z filmu

Dorota Pomykała otwarcie o ekranowej nagości

Aktorka udzieliła niedawno wywiadu magazynowi „Twój Styl”. Temat zszedł na odbiór filmu za granicą oraz o wspomnieniach kobiety z planu produkcji. Dorota Pomykała zdradziła wtedy, że dużo bardziej stresowała się wydźwiękiem emocjonalnym sceny aniżeli samym negliżem.

– Jak już się podjęłam zadania, to się nie zastanawiałam, ile wałeczków będzie widać. Poza tym byłam tak przejęta wagą tej sceny, tyle musiałam z siebie wyciągnąć, że nie myślałam, czy jestem goła, czy w nartach – wspomina aktorka.

Dodała także, że bardzo zaskoczyła ją reakcja podczas premierowego pokazu w Nowym Jorku.

– Po pokazie filmu w Ameryce jakiś mężczyzna skomentował, mrucząc: "Mhm, ale pani jest odważna". Do dziś nie wiem, co miał na myśli – odwagę w rozbieraniu się? – zdradziła.

Dorota Pomykała dostaje propozycje matrymonialne od amerykańskich żołnierzy 

Reakcja po pierwszym pokazie nie była odosobniona. Szybko po premierze na Tribeca Film Festival, Pomykała zaczęła dostawać coraz więcej wiadomości od potencjalnych adoratorów. Szybko okazało się, że większość z nich to amerykańscy żołnierze.

– Na Instagramie dostaję propozycje matrymonialne od amerykańskich żołnierzy! Ja tam nie wrzucam żadnych prywatnych zdjęć. Ale oni przysyłają oferty, pokazują mi się z dziećmi, sami. Nie odpisuję, tylko patrzę: kolejny żołnierz, co się dzieje? – zastanawia się aktorka.

Redakcja poleca

„Kobieta na dachu” – co wiemy o filmie?

Film Anny Jadowskiej po premierze na Tribeca Film Festival wyruszył na tournée po innych imprezach filmowych. Podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał nagrodę dla Najlepszej Aktorki. Film nagrodzono także za zdjęcia podczas festiwalu Camerimage. Dorota Pomykała gra w nim kobietę, która z trudem wiąże koniec z końcem. Pracując jako położna w szpitalu, czuje, że pomaga swoim pacjentom. Równocześnie zdaje sobie sprawę, że satysfakcja z pracy byłaby większa, gdyby zarabiała godne pieniądze. W wyniku desperacji bohaterka decyduje się więc napaść na bank z nożem w ręku. A to dopiero początek nietypowej przygody, która odmieni jej życie.

Film prezentowany był już w kinach jesienią ubiegłego roku, a obecnie czeka na swoją premierę VOD.

Czytaj także:  "Glass Onion: Film z serii Na Noże": spełniony sen kinofila. Oceniamy film Riana Johnsona [RECENZJA]

RadioZET.pl/WP.PL/Twój Styl/Filmweb

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów