Obserwuj w Google News

Quiz. Jak dobrze pamiętasz „Kilera”? 6. pytanie tylko dla ekspertów

2 min. czytania
20.11.2023 14:34

„Kiler” to jedna z ulubionych komedii Polaków. Kultowa produkcja z lat 90. do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów, a niektóre cytaty na stałe zapisały się w historii polskiej popkultury. Jeśli jesteś jednym z fanów filmu Juliusza Machulskiego, na pewno spodoba ci się nasz najnowszy quiz. Co wiesz o Jurku Kilerze?

"Kiler"
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Materiały prasowe, "Kiler"

„Kiler” trafił na ekrany kin w 1997 roku i z miejsca stał się prawdziwym hitem. Produkcję spod scenariusza Piotra Wereśniaka, w reżyserii Juliusza Machulskiego w kinach zobaczyło około 2 miliony widzów, co odbierane było wówczas za wielki sukces komercyjny. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu, zaledwie dwa lata później pojawiła się druga odsłona filmu – „Kiler-ów 2-óch”.

Quiz. Jak dobrze znasz „Kilera”?

Film opowiada o losach taksówkarza Jerzego Kilera ( Cezary Pazura), który zostaje wrobiony w morderstwo. Mężczyzna robi wszystko, by udowodnić swoją niewinność i uniknąć kary. W więzieniu jednak, by zyskać szacunek innych osadzonych, wcale nie daje po sobie poznać tego, że nie jest prawdziwym zabójcą, co prowadzi do zaskakujących konsekwencji.

Redakcja poleca
2
Cezary Pazura znowu u Siary!

Kultowa produkcja Machulskiego to jednak nie tylko zgrabnie poprowadzony wątek kryminalny, ale przede wszystkim doskonała komedia, pełna gagów sytuacyjnych i przezabawnych dialogów. Część cytatów weszła nawet do codziennego języka. Kto z nas nie pamięta słynnych powiedzonek Siary, Rysi, czy przełożonego Ryby? Jeśli należysz do grona osób, które doskonale kojarzą szczegóły z życia filmowych bohaterów, ten test wiedzy jest z pewnością dla ciebie. Dasz radę odpowiedzieć bezbłędnie na wszystkie pytania?

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Tak dziś wyglądają gwiazdy „13 posterunku”. Jak zmienili się aktorzy?
19 Zobacz galerię
fot. screen/YouTube/kolońska i szlugi - 13 Posterunek - Trupy w szafie

logo Tu się dzieje