Obserwuj w Google News

Quiz. Telewizja w PRL. Na pewno pamiętasz 7. program

1 min. czytania
20.11.2023 10:23
Zareaguj Reakcja

PRL był trudnym czasem. Nie brakowało w nim jednak rozrywki. Choć telewizja była głównie tubą propagandową, na szklanym ekranie pojawiały się także programy, które nadawały kolorytu szarej codzienności. Sprawdź, czy je pamiętasz.

Quiz. Telewizja w PRL. Na pewno pamiętasz 7. program
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

PRL to czas, który niewiele osób wspomina z rozrzewnieniem. Większości kojarzy się z bezrobociem, biedą, dyktaturą i propagandą. Jednak wśród wielu negatywnych rzeczy, można było znaleźć i takie, które wywoływały uśmiech na twarzach obywateli. Były to między innymi popularne programy telewizyjne.

Telewizja w PRL

W czasach PRL-u telewizja była zdominowana przez przekazy propagandowe. W dodatku nadawała jedynie na dwóch programach, a ze względu na zastosowaną w odbiornikach i antenach technologię nie dało się uniknąć zakłóceń w odbiorze. Mimo to ludzie wciąż ją oglądali. Na antenie nie brakowało programów, które niejeden raz udowodniły, że potrafią rozjaśnić ponurą prl'owską rzeczywistość. Niektóre z nich zyskały miano kultowych. Weź udział w naszym quizie i sprawdź, czy je pamiętasz.

Źródła: Radio ZET

Nie przegap
Największe seksbomby PRL-u. O wielu z nich dzisiaj zapomniano
11 Zobacz galerię
fot. screen/Facebook Demony seksu i Seksbomby PRL-u+ AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

logo Tu się dzieje