Obserwuj w Google News

Quiz. Te słodycze w PRL kochały wszystkie dzieciaki. Sprawdź, ile smaków pamiętasz

1 min. czytania
17.11.2023 10:44

Choć czasy PRL-u nie należały do najłatwiejszych czy najmilszych, to wielu do dziś wspomina je z ogromnym sentymentem. Nawet w kwestii jedzenia, które w tamtych czasach było dość specyficzne. A pamiętacie, jakie wtedy były słodycze?

Quiz. Te słodycze w PRL kochały wszystkie dzieciaki. Sprawdź, ile smaków pamietasz
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Bogdan SARWINSKI/East News

Polska Rzeczpospolita Ludowa, bo przecież od tych słów pochodzi skrót PRL, formalnie została przyjęta 22 lipca 1952 r. i trwała (również formalnie) do 31 grudnia 1989 r. Polska była wtedy krajem komunistycznym zależnym od Związku Sowieckiego. Codzienność jej mieszkańców nie była usłana różami. Jednak dało się ją jakoś umilić, a nawet osłodzić.

Zobacz też:  Quiz. Kultowe meble z PRL-u. Jeśli odgadniesz 10/10, kryształowy wazon dla ciebie!

Kultowe słodycze z PRL. Wtedy było trudno nawet o cukier

W PRL-u było trudno o podstawowe produkty – papier toaletowy, pieczywo czy mięso. Półki sklepowe świeciły pustkami, mając niekiedy do zaoferowania jedynie ocet. W takim okresie nikt nie myślał nawet o długich alejkach pełnych ciasteczek, czekolad, cukierków i innych przekąsek, jakie dziś mamy w zasięgu ręki. I portfela, bo w PRL-u słodycze nie dla każdego były dobrem codziennym.

Jeśli z rozmarzeniem wspomniałeś właśnie smak bloku czekoladowego, kolorowej oranżady czy „ciepłych lodów”, to ten quiz jest dla ciebie. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz smaki PRL-u.

Źródło: Radio ZET/ Wikipedia

logo Tu się dzieje